Bal-Türk’ün “Girişimcilik Kursu Bulgaristan” projesi başladı

Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın hedef kitlesini oluşturduğu proje kapsamında Bulgaristan’dan gelen, kendi işini kurmuş olup geliştirmeyi tasar...

BÜYÜT

Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın hedef kitlesini oluşturduğu proje kapsamında Bulgaristan’dan gelen, kendi işini kurmuş olup geliştirmeyi tasarlayan, iş kurma konusunda gayreti olan ve iş kurmayı hedefleyenlerden oluşan grup, ilk eğitimlerini almaya başladı. Projede KOSGEB’in girişimcilik eğitimi yanında Bulgaristan ve AB’nin desteklerini konu alan dersler de yer alıyor.

 

HEDEF; BULGARİSTAN EKONOMİSİNE KATKI

Proje kapsamında eğitim alan katılımcıların Bulgaristan’da yeni iş yeri kurma konusunda adım atması beklenmektedir. Projenin en önemli hedeflerinden birisi; bu şekilde Bulgaristan ekonomisine istihdam katkısı sağlanması şeklinde ifade ediliyor. Proje hakkında bilgi veren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, “Bal-Türk olarak gayemiz malum, biz Balkan Coğrafyasına elimizden gelen her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Bu projemiz ile Bulgaristan’dan gelen katılımcıların ülkelerine döndüğünde, kendi işini kurmaları, var olan işini geliştirmeleri konularında harekete geçmelerini hedefliyoruz. Bu konuda kendilerini motive etmek, iş aramak yerine kendi işini kurmalarını teşvik etmek temel gayemiz. Böylelikle Bulgaristan ekonomisine küçük de olsa bir istihdam katkısı sunabilmek temel düşüncemizdir” dedi.


KÖRFEZ TİCARET ODASI DA AĞIRLAYACAK

Proje kapsamında Körfez Ticaret Odası da konukları ağırlayacak ve örnek bir iş adamı, Bulgaristan’dan gelen girişimci ve girişimci adaylarına başarı hikâyesini anlatacak. 30 Aralık günü programın sona ermesi ile katılımcılar Bulgaristan’a geri dönecekler.

25 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR