Refleks Akademi’ye uğrayın sağlığınıza kavuşun

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi, genel merkezi Yenişehir Mah.Demokrasi Bulvarı Çınar Sok.No:20 İzmit olmak üzere Pendik-İstanbul, Gebze, Sakarya...

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi, genel merkezi Yenişehir Mah.Demokrasi Bulvarı Çınar Sok.No:20 İzmit olmak üzere Pendik-İstanbul, Gebze, Sakarya ve Düzce'de  “Refleksoloji Hizmetleri” alanında faaliyete gösteren  ilk büyük refleksoloji kuruluşu olma özelliğine sahip. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile geliştirdiği, hastalarının yaşamını iyileştirmeye yönelik sağlık ve bakım çözümlerini, kuruluş değerlerine ve uluslararası refleksoloji standartlarına uygun olarak sunuyor.

 

GÜVENİLİR VE ÖZENLİ ÇÖZÜMLER

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi gerek yurt içi gerekse yurt dışında ileri derecede eğitim almış profesyonel sağlık kadrosu ile hasta ve hasta yakınlarına kusursuz hizmet anlayışı ve mesleki donanımı ile yaşamın birçok evresinde karşılaşılabilecek “ağrı ve engellilik ile oluşabilecek sağlık bakım ihtiyaçları” için güvenilir ve özenli çözümler üretir.

 

AMAÇ; YAŞAMI İYİLEŞTİRMEK

Tedavisini evinde sürdürmek isteyen hastalar, sağlık durumlarını takip etmeyi tercih eden yöneticiler, çalışanlarının sağlık takibini yaptırmak isteyen işverenler, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, yaşlı hastalar, fiziksel engelliler ve benzeri durumlar için geliştirilen çözümlerin tek amacı “yaşamı iyileştirmektir." Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi sektörde Sağlık Bakanlığı’nın Bilgisi ve Belediye Başkanlığının izni ile ruhsat alan ilk kuruluş olup, sektör standartlarının oluşması ve gelişmesinde de öncü bir merkez olma özelliğindedir.

 

HASTA MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA

Hastaların seanslarına ait kayıtların özel bir yazılım ile elektronik ortamda tutulduğu Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi ’nde hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti her zaman ön planda tutulur. Gerçekleştirilen memnuniyet araştırmalarına göre; bugüne kadar Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi ‘nden yararlanan kişilerin memnuniyetlerinin en yüksek seviyede olması da bunun bir kanıtıdır.

 

REFLEKSOLOJİ NEDİR?

El ve Ayak tabanı – yüzeyi ve iç-dış kenarlarındaki varlığı kabul edilen noktalara manuel olarak belli sistematik tekniklerle uygulanan noktasal bir uygulama şeklidir. Refleksoloji, 12.000 yıllık geçmişi olan,günümüzde bir çok hastalığa iyi gelen, tedaviye yardımcı etkisi sayesinde terapötik düzeyde önemli bir yere sahiptir.

 

REFLEKSOLOJİ AMAÇ VE UYGULAMA BAKIMINDAN 2'YE AYRILIR. DOĞU REFLEKSOLOJİSİ

Başta Uzakdoğu'da olmak üzere dünyanın bir çok yerinde masaj ve rahatlatma amaçlı yapılan uygulamalardır. Doğu Refleksolojisi uygulayıcıları masaj ve ayak sağlığı alanında çalışan insanlardan oluşmaktadır.

 

BATI REFLEKSOLOJİSİ:

Modern Tıbba Yardımcı olmak amacıyla yapılan uygulamalardır. Bu alan Refleksoloji Terapi yani Klinik Refleksoloji adıyla isimlendirilmektedir. Refleksoloji Terapi uygulayıcıları ise Klinik Refleksolog olarak adlandırılır.

***

REFLEKSOLOG / REFLEKSOLOJİ UZMANI KİMDİR?

Refleksoloji masajını uygulayan kişiye dünyanın birçok bölgesinde Refleksolojit / yani Refleksoloji uzmanı denir. Bu uygulayıcılar Masaj, Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji ilk yardım ve aynı zamanda sağlık bilgisi uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan kişiler olmalıdır. Bu yöntem Sadece Masaj anlamında düşünülmemeli, çok spesifik ve kendi içerisinde değişik bilimleri barındıran ve bu bilimlere katkı veren yapısıyla önemli ve etkili bir yöntemdir. diğer etki ettiği alanlar ile birlikte düşünülmeli bu özelliği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

SEANSLARDA GÖRÜLEN FAYDA

Ayrıca Bu uygulama günümüzde bilen ve bilmeyen herkesin dikkatini çeken özellikleriyle herkes tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Buradaki esas nokta yapılan seanslardan görülen fayda ve vücuda sağlanan pozitif katkılardır. Seans süreleri çok uzadıktan sonra halen istenen dönüşler sağlanamıyorsa yapılan seanslarda dolayısıyla seansı uygulayan kişilerde eksik çalışmalar mevcut olduğunun göstergesidir. Seanslar uygulayan kişiler mutlak surette bu işin eğitimini gerekli yerlerden almış kimseler olmalıdır. Aksi takdirde istenen değişimler sağlanmayacak,kişi fayda görmeyecektir.

 

REFLEKSOLOJİ TERAPİSİ UYGULANMASI         

Refleksoloji Terapisi uygulamaları, eğitimini gerekli ve yetkili merkezlerden alan Refleksoloji Uzmanları ( KlinikRefleksolog ) tarafından yapılır. Refleksoloji Terapisi seansları merkezlerde 3 grupta yapılmaktadır.

 

Bu sebeple; sağlık, bebek ve engelli refleksoloji terapisi uygulamaları süre ve dönemleri birbirlerinden farklılık göstermektedir. Bazı uygulamalar hastalarımız için özel olarak dizayn edilmiş Terapi koltuklarında yapılırken, bazı uygulamalarımız ise Hasta Masasında yapılabilmektedir. Sağlık Refleksoloji Uygulaması hastalar ile Engelli Refleksolojisi ve Bebek Refleksolojisi uygulaması aşama ve süreleri aynı değildir. Uygulama sürelerimiz ve Refleksoloji Terapiden ayrıntılı bilgiye Merkezlerden ulaşabilirsiniz.Merkezlerde yapılan bilgilendirme-ön görüşme ve bilgilendirmeler tamamen ücretsizdir.

 

REFLEKSOLOJİ TERAPİSİ UYGULAMA ALANLARI

*Serebral Palsi(Beyin Felci)

*Spina Bifida

*Duschenne Muscular Distrofi

*Gelişim Geriliği

*Otizm-Asperger ve Rett Sendromu

*Mental Retardasyon (MR)

*Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu

*Bel ve Boyun Fıtığı (Eklem Ağrıları)

*Duruş ve Yürüme Bozuklukları

*MS(Multipl Skleroz)

*Nörolojik Problemler

*Bağışıklık sistemi

*Astım*Bronşit

*Panik Atak *Depresyon *Stress

*Mide *Reflü *Kabızlık *Zayıflama

*Düşük-Yüksek Tansiyon

*Regl ağrıları-Adet düzensizlikleri vb

*Mikrosefali

*Hidrosefali

*Lizansefali

*Kabızlık *Uykusuzluk *Kolit

*Zeka Problemleri

*Boy uzatma

Gibi Rahatsızlıklarda Başlı başına bir Tedavi olmamakla birlikte;Modern Tıbba katkı vermek amacıyla Refleksoloji Terapi Uygulamaları yapılır.

 

REFLEKSOLOJİ TERAPİ HANGİ HASTALIKLARA UYGULANMAZ?

* Akut enfeksiyonlar ve ateşli durumlar.

* Ayakta aktif gut artriti, derinventrombozu.

* Anstabil kan basıncı.

* Kalp krizi, kalp pili.

* Senkop sonrası epizod.

* Cerrahi durumlar, safra kesesi-böbrek taşları, açık yaralarda.

* Gebeliğin ilk trimestirinde.

* Teşhisi konulmamış ağrı ve hastalıklarda.

* Açık-Cilt yaralarında

* Çok ağrılı hallerde refleksoloji uygulaması yapılması sakıncalıdır.

 

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi  

2007 yılında Bilal Yalçıner tarafından temelleri atılıp farklı merkezlerde pirt time olarak başlatılan çalışmaları tek bir çatı altında toplama adına merkez 2009 yılında İzmit'te hizmete açıldı. Yalçıner, yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgiyi verdi; ''Sadece Refleksoloji Terapisi Yapıyoruz' sloganından yola çıkılarak merkezlerimizde Refleksoloji Terapi'den başka bir hizmet verilmemektedir. Genel merkezimiz olan İzmit-Kocaeli'den başka, Gebze,Sakarya ve Düzce şubelerimiz başta olmak üzere açılacak olan diğer yeni şubelerimizde de aynı amaç doğrultusunda çalışmalarımız ara vermeden yoğun bir şekilde devam etmektedir.

 

MODERN TIBBA KATKI VERMEK

Merkezlerimizde Hastalığı, Bozukluğu, Özürü ve Engeli olan tüm bireyler ''Teşhislerini Modern Tıp Merkezleri ve Tam Teşekküllü Hastanelerden yapmak koşuluyla'' hizmet alabilmektedirler. Merkezlerimizde yapılan bütün çalışmalar modern tıbba katkı vermek amacıyla yapılmaktadır. Bu sebeple daha önce şikayetleri sebebiyle doktora başvurmadan merkezimize gelen hiç kimseye hizmet verilmemektedir.

 

Merkezlerimizde Refleksoloji Terapileri;

1-Sağlık Refleksolojisi

2-Engelli Refleksolojisi

3-Bebek Refleksolojisi Terapisi alanında hizmet verilmektedir.

 

REFLEKSOLOJİ İLE SAĞLIKLI YAŞLANMA        

* Sağlıklı yaşlanmaya yardımcı olur.

* Yaşlılarda kontrolü artırarak düşmeleri önler.

* Boyun kasılması rahatsızlıklarında yüksek oranda iyileşme görülmüştür.

* El-Ayak Masajı uygulanan bireylerde kandaki yüksek kolestrol ve yüksek monogleseridin düştüğü gözlenerek bağırsakların normal çalışmasını sağlar.

* Refleksoloji Masajı, Dünya'nın dört bir yanındaki uygulama sonrası aldığı veriler ile kan dolaşımını düzenleyen göreviyle böbreklerin daha sağlıklı çalışmasını sağladığı görülmüştür.

* Yorgunluk, uykusuzluk ve mide sorunları gibi rahatsızlıklar için kullanılan ilaçların yan etkilerinin giderilmesinde Refleksoloji Masajı başarılı olmuştur.

12 Nisan 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR