Körfez’de çevreye bırakılan molozlar toplanıyor

"Çağdaş bir kent yaşamı, temiz bir çevre ile mümkün olur" ilkesi ile yola çıkan Körfez Belediyesi,  kentin çevre temizliği konusunda etkin, hızlı ve...

BÜYÜT

"Çağdaş bir kent yaşamı, temiz bir çevre ile mümkün olur" ilkesi ile yola çıkan Körfez Belediyesi,  kentin çevre temizliği konusunda etkin, hızlı ve Körfez halkına yaraşır hizmetler üretmeyi sürdürüyor. Çevre kirliliğine yönelik çalışmaları büyük dikkat çeken Körfez Belediyesi, temizlikte devrim başlatarak çevreye bırakılan zararlı atıkları toplayarak atık getirme merkezine bırakıyor.


BELEDİYE EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI HASSASİYETLE SÜRDÜRÜYOR

Körfez’de inşaatlardan çıkan molozlar ve kış aylarında sobalardan çıkan küllerin oluşturduğu atıklar önemli derece kentsel kirliliğe neden oluyor. Körfez Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla, moloz ve kül atıklarının toplanması hizmetini vatandaşa sunuyor. Belediye ekipleri vatandaşların başvuruları dikkate alarak, JCB kepçe ve kamyon ile molozlar ve külleri topluyor. Ayrıca, kentin belli bölgelerine bırakılan bu tür atıklar belediye ekipleri tarafından periyodik olarak toplanarak, halkın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda Körfez Belediyesi ekipleri çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor.


KONTEYNIRLAR DA YIKANIYOR

Her gün çöplerin toplandığı konteynırlar sıkı bir temizlikten geçiriliyor. Çöp arabası tarafından içindeki çöp alınan konteynırlar periyodik olarak yıkama araçları tarafından alınıyor. Ardından konteynırlar basınçlı ve ilaçlı suyla temizlendikten sonra yerine bırakılıyor.

27 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR