Akar’dan Bilecik köylerine ziyaret

Meclis’in 6 Ocak tarihine kadar çalışmalarına ara vermesi ile soluğu Kocaeli’de alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, yılbaşı gününde Hastaneler...

BÜYÜT

Meclis’in 6 Ocak tarihine kadar çalışmalarına ara vermesi ile soluğu Kocaeli’de alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, yılbaşı gününde Hastanelerde tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunarak yılın ikinci gününde de 2015’in de ilk basın toplantısını yaparak çalışmalarına hız vermişti. Akar, aynı gün Genel Merkez tarafından sorumlu olarak görevlendirildiği Bilecik ilinin ilçe ve köylerini ziyaret etti.

 

KÖYLER PERİŞAN

Bilecik’in Söğüt,  İnhisar İlçeleri ve köylerini ziyaret eden Akar’a  PM Üyesi Didem Gültekin, Parti yöneticileri ve Milletvekili Aday adayı Çağatay Karaahmet eşlik etti.

İlk ziyaretini Söğüt İlçesinin 400 haneli Çaltı köyüne yapan Akar geçimini seracılıktan yapan vatandaşların mağduriyetlerini yerinde tespit etti. Kar yağışı ile seralarının tamamını kaybeden vatandaşlar 6 bin dönüme yakın seranın zarar gördüğünü belirterek, “Seralarda marul, taze soğan ve roka yetiştiriyorduk. Kar yağışının durmaması sebebiyle Söğüt’te seracılık yapılan tüm köylerde zarar çok büyük. Sakarya suyu kenarında zarar görmeyen bir tane sera kalmadı” diyerek yetkililerin bir an önce kendileri ile ilgilenmelerini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

 

SERALAR ÇÖKTÜ, ZARAR BÜYÜK

Koyunlu köyünde de aynı tablo ile karşılaşan Akar, yaklaşık 105 hanenin 90’nın geçim kaynağı olan seraların tamamının tahrip olması konusunda bunun bir doğal afet olduğunu belirterek en kısa zamanda mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerle görüşüp konunun takipçisi olacağını ve Meclis’te de dile getireceğini belirtti. Akar’a ziyaretlerinden ve ilgisinden dolayı teşekkür eden vatandaşlar Bilecik Milletvekillerinin bu konuda duyarsız olduğunu ve yalnız bırakıldıklarını belirtti.

 

3 GÜNDÜR ELEKTRİK VE SU YOK

Akşam da ziyaretlerine İnhisar bölgesinde devam eden Akar, Tarpak ve Akçasu köylerinde ziyaretlerini mum ve lüks ışığında gerçekleştirdi. Köylerde 3 gündür su ve elektrik olmamasına değinen Akar iktidarın elektrik kayıp kaçak oranındaki en düşük olan bölgeler olan Kocaeli ve Bilecik illerinde 2 günlük kar yağışı ile hayatın felç olmasını Yeni Türkiye diyenlerin eseri olarak gördüğünün altını çizerek artık ampullerin patladığını ve önümüzdeki seçimler de yolsuzluklar, yoksulluklar, işsizlik, iş cinayetleri ile anılan iktidarın değişeceğini belirtti. Gece geç saatlere kadar ziyaretlerini sürdüren Akar, Bilecik programını bitirerek Kocaeli’ye döndü.

05 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR