40’ından sonra da folklor oynanır

  İzmit Kadın Meclisi kadınların yaşamına fark katmaya devam ediyor. Kadın Meclisi tarafından 40 yaş üstü bayanlardan oluşan halk oyunları ekibi kurul...

BÜYÜT

 

İzmit Kadın Meclisi kadınların yaşamına fark katmaya devam ediyor. Kadın Meclisi tarafından 40 yaş üstü bayanlardan oluşan halk oyunları ekibi kuruldu. İzmit Kadın Meclisi üyelerinden oluşan 15 kişilik ekibin en genç üyesi 48 yaşında. Halk oyunları eğitmeni Azmi Yurtkulu nezaretinde çalışmalarını haftanın iki günü Belsa Plaza B Blokta gerçekleştiren kadınların performansı dikkat çekiyor.

BAŞARI ÖYKÜSÜ

İzmit Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert, “Kadınlar, sürekli şiddet gören kadın, ezilmiş kadın, arka plana atılmış kadın olarak anılmak istemiyor. Başarı öyküleriyle de olmak istiyorlar. Amaç sıkıntıları yok saymak değil, bir mola vermek. İzmit Kadın Meclisi olarak iki yıl boyunca yaptığımız çalışmalarda kadınların her alanda yanlarında olduk. Yeni kurduğumuz halk oyunları ekibi 8 Mart Kadınlar Günü’nde bir gösteri sunmak için çalışıyor. Bizden desteğini esirgemeyen, Başkan Nevzat Doğan’a teşekkür ederiz” dedi.

HAYALİM GERÇEKLEŞTİ

Halk oyunları ekinin üyelerinden Süheyla Doğan da “Yıllardır böyle bir hayalim vardı. Çocuklarımı teşvik ettim fakat olmadı. Konuyu İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ilettim. Sağ olsun destek verdi ve böyle bir ekibi kurduk. Artık yılların özlemini bu ekip içinde giderecek olmanın heyecanı içindeyim” şeklinde konuştu. 

12 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR