Maliye Bakanı Naci Ağbal Kocaeli'de konuştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kocaeli Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Toplantı Salonu’nda basına açık şekilde gerçekleşen ziyarette hoşgeldiniz konuşma...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kocaeli Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Toplantı Salonu’nda basına açık şekilde gerçekleşen ziyarette hoşgeldiniz konuşması yapan Ayhan Zeytinoğlu, Bakan Ağbal’a vergi oranlarının düşürülmesi ve Türkiye’ye en çok geliri kazandıran vilayetin Kocaeli olmasına rağmen karşılığı olan geliri alamaması konusunda fikir beyanında bulundu.

 

YOĞUN KATILIM

toplu-020.jpg

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Kocaeli Sanayi Odası ziyaretinde Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü,Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, kent protokolü ve iş adamları hazır bulundu.

 

KOCAELİ ÜLKE EKNOMOSİNE ÖNCÜLÜK EDECEKTİR

Zeytinoğlu’nun konuşmasının ardından konuşan Vali Güzeloğlu, “Sayın Bakanımız yıllarca ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur. Kendisine başarılar diliyorum. Kocaeli ihtalat ve ihracatta Türkiye ekonomisini sırtlamaktadır. 2023 hedefleri kapsamında ekonomik anlamda en büyük destek Kocaeli’den verilmektedir. Bu perspektifte bilgi temelli ekonomi projesi olan Bilişim Vadisi çalışmaları devam etmektedir. Artık Kocaeli ülke ekonomisine sanayisi ve bilgi ekonomosiyle öncülük edecektir” dedi.

 

KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR

 

Son olarak kürsüye gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Kocaeli gözümüz gibi bakmamız gereken bir vilayettir. Kocaeli sanayisini hepimiz biliyoruz. Beni maliye bakanı olarak vergi tarafı ilgilendiriyor ve Kocaeli’ye teşekkürlerimizi sunuyorum. Bir ekonominin sağlam olması ancak kamu maliyesinin sağlam olmasıyla gerçekleşir. Bizde görevimiz boyunca kamu maliyesine hep yükseklerde tuttuk” ifadelerini kullandı.

 

KOCAELİ DEMEK SANAYİ DEMEKTİR

Kocaeli’nin sanayisinden övgüyle bahseden Ağbal, “Eğer bugün Kocaeli’de bulunuyorsak konuşmamız gereken konu sanayidir. Kocaeli demek sanayi demektir. Bugün baktığımızda 14 yılda sanayi anlamında çok işler yapıldı. Fakat henüz istenilen seviye değiliz. Özellikle son yıllarda istihdam olarak sıkıntı yaşamaktayız. Bu sorunlarıda çözmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Hükümet olarak hep söylüyoruz. Bizim mutlaka ama mutlaka yapısal reformlar yapmamız gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

 

ASGARİ ÜCRET 1300 TL’NİN ALTINA DÜŞMEYECEK

karsilama.jpg

Herkesin merak ettiği asgari ücret konusu hakkında konuşan Bakan Ağbal, “Ocak’ta asgari ücreti 1300 TL yapacağız dedik. Ve yaptık. Bizde istedik ki ilerleyen süreçtede çalışan 1300 TL altında para almasın. Bu konuda gelir vergisi nedeniyle bir düşüş yaşanacaktı. Fakat son 3 ay net ücreti 1300 TL’nin altına düşenlerce için ilave asgari geçim ücreti ile gelirleri 1300 TL tutulacak. Burda hükümetin yaptığı uygulama ile hem iş veren hemde çalışan memnun kalacak” diye konuştu.

 

YATIRIMCI 10 YIL VERGİ ÖDEMEYECEK

Süper teşvik sistemini başlattıklarını belirten Ağbal, “Süper teşvik sistemiyle devlet olarak yatırımcıya büyük ayrıcalıkları sağlayacağız. Yatırımcıya gümrük vergisi muafiyeti, KVD istinası, vergi indirimi, gelir vergisi stopaj desteği, faiz desteği, yatırım yeri tahisi, KDV iadesi, 10 yıla kadar kurumları vergisi istisnası, hazine taşınmasının bedelsiz devri gibi bir çok ayrılacağı yatırımcılara sunacağız” şeklinde konuştu. Ağbal son olarak yatırımcılar için izin, ruhsat, lisan ve tesciller gibi işlerle uğraştırmayarak işlemlerini daha hızlı yapacaklarının müjdesini verdi.  Ahmet HAZER

21 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

korfezli - aldığı düşmeyecek verdiği artacak. 9 eylülde benzine gelen ek vergiyle reel asgari ücret 1100 tl ye düştü. sadece benzin diğerlerini siz düşünün

Yanıtla . 0Beğen 21 Eylül 11:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR