Nuh Eskiyapan’dan Civelek’e ziyaret

Nuh Çimento Fabrikası’nın ortaklarından Nuh Eskiyapan, ilimizden milletvekili aday adayı oldu. Başvurusunu AKP Genel Merkezi’ne yapan Eskiyapan, dün d...

BÜYÜT

Nuh Çimento Fabrikası’nın ortaklarından Nuh Eskiyapan, ilimizden milletvekili aday adayı oldu. Başvurusunu AKP Genel Merkezi’ne yapan Eskiyapan, dün de il başkanı Mahmut Civelek’i ziyaret etti.

İsmi Hereke'de kurulu bulunan Nuh Çimento Fabrikası ile özdeşleşen, CHP Kayseri eski Milletvekili merhum Muharrem Eskiyapan’ın oğlu Nuh Eskiyapan, kentimizden milletvekili aday adayı oldu. Eskiyapan, başvurusunu AKP Genel Merkezi’ne yaptıktan sonra İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek, Başkan Mahmut Civelek’le tanıştı. Ziyarette açıklama yapan Mahmut Civelek, Eskiyapan’ın aday adaylığını değerlendirerek, “Teşkilatlara ulaşması şu an için zor. Bunun için biz kendisine yardımcı olacağız. Atatürk Spor Salonu’nda kendini tanıtacak ve Ay Işığı Derneği’ndeki temayül yoklamasında da delegelerden oy isteyecek” dedi. Ayrıca İzmit’te kanaat önderi olmuş kişilerle de görüştüklerinin altını çizen Civelek, ilerleyen günlerde bu isimleri yoğun katılımlı bir törenle duyuracaklarını açıkladı.

SİYATE ACEMİYİM
Nuh Eskiyapan siyasetle daha önce babasının dışında ilgisi olmadığını ve bu sebeple başvuruların tamamının genel merkezden yapıldığını bildiğini dile getirdi. Siyasette acemi olduğunun altını çizen Eskiyapan, “Başkanımız yardım edecek biz de teşkilatlarımıza ulaşacağız. Daha önce hiçbir partide görev almadım. Ben sadece 3-4 yıl Kocaelispor’da görev yaptım” dedi. Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eskiyapan, Kocaeli’den aday olma sebebini “Ben İzmit’te olduğum kadar Kayseri’de olmadım. Bu sebeple de buradan aday olmayı uygun gördüm” sözleriyle açıkladı. “Elimizden geldiği kadar millete hizmet etmek için çalışacağız” diyen Eskiyapan, 71 aday adayının çıkmasını ise zenginlik olarak değerlendirdi. Babasının CHP’li olduğu hatırlatılan Eskiyapan, ‘Neden siyaset için AKP’yi seçtiniz?’ sorusuna ise “Başka hangi parti var ki? Ayrıca hizmet edilecek başka parti mi var?” yanıtını verdi.

17 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR