P plakalı araçlar denetleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yaptığı çalışmalarla P plakalı araçlara yönelik denetimlerde bulunuyor. Bu kapsamda...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yaptığı çalışmalarla P plakalı araçlara yönelik denetimlerde bulunuyor. Bu kapsamda geride kalan ağustos ayı içerisinde 41 P plakalı tahditli ve 8000-9000 serisi servis araçlarına yönelik denetimlerde 48 araç trafikten men edildi, 16 araca da ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde cezai müeyyide uygulandı.

 

EMNİYET İLE ORTAK

Eylül ayında ise toplam 107 araca denetimin yapıldığı, bunlardan 26 tanesi bağlanarak trafikten men edildiği açıklandı. 11 araca ise ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde cezai müeyyide uygulandı. Ekim ayı denetim programı çerçevesinde servis araçları denetimi, Büyükşehir denetim ekipleri nezaretinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte gerçekleştirildiği açıklandı.

 

P PLAKALI SERVİS ARAÇLARI

Kocaeli il sınırları içinde servis taşımacılığı yapan tahditli ve tahdit dışı P plakalı araçların servis taşımacılığı ile ilgili yetki ise İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunuyor. Bu nedenle Büyükşehir Ulaşım Denetim ekipleri, emniyet personeline refakat edip, yönetmelikler ile belirlenmiş konularda cezai işlem yapabiliyor.

08 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR