Kaplan’ın bonzai ile savaşı devam ediyor

    CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, Meclis gündemine yine bonzaiyi taşıdı. Yaptığı açıklamada bonzainin yıllar itibariyle ülke genel...

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, Meclis gündemine yine bonzaiyi taşıdı. Yaptığı açıklamada bonzainin yıllar itibariyle ülke geneline nasıl yayıldığını kamuoyuyla paylaştı. Türkiye genelinde 2011 yılında 44 kg, 2012 yılında 289 kg, 2013 yılında 342 kg bonzai yakalandığını belirten Kaplan, bu resmi rakamlarla bonzai’nin yüzde 800 dolayında artış gösterdiğini vurguladı.

YETKİLİLERİNİ UYARIYORUM

Okulların açılmasına kısa bir süre kaldığını hatırlatan Mehmet Hilal Kaplan, “Ben buradan hükümet yetkililerini uyarıyorum. Daha öncede kuraklıkla ilgili birçok defa uyarıda bulunmama rağmen gerekli önlemleri almayan bakanlıklar, şimdi kuraklığın yaşandığı bölgelerde önlem adına birçok şeyi yasaklamaktadırlar. Umarım bonzai ile ilgili uyarılarımızı dikkate alırlar” şeklinde konuştu.

TÜKRÜK TESTİ YAPILMALI

Milli Eğitim Bakanlığına da seslenen Kaplan, “Olumlu etkisine inandığım Tükrük Testi’nin okullarımızda yaygınlaştırılarak uyuşturucu madde kullanımı noktasında tespitinin yapılması ve caydırıcılığının oluşturulması gerekmektedir. Bu sadece devletten beklenebilecek bir kontrol mekanizması değildir. Ailelerinde bir fiil bu konularda hassas olmaları gerekmektedir” dedi. 

17 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR