GTO’da temiz üretim konuşuldu

        KOSGEB tarafından 2011 yılında başlatılan ‘Çevre Konusunda KOSGEB Yol Haritasının Hazırlanması Projesi’ kapsamında Gebze Ticaret Odası’nda, ‘K...

BÜYÜT

 

 

 

 

KOSGEB tarafından 2011 yılında başlatılan ‘Çevre Konusunda KOSGEB Yol Haritasının Hazırlanması Projesi’ kapsamında Gebze Ticaret Odası’nda, ‘KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası çevre mevzuatına uyum sağlayabilmeleri, atık yönetimi, çevre dostu teknolojilere yönelebilmeleri ve kaynak verimliliği’ konusunda bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

 

EĞİTİMİN ÖNEMİ

Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Çevre ve İklim Değişikliği programı, KOSGEB Kocaeli OSB Müdürü Atacan Yücelen’in açılış konuşmasıyla başladı. Yücelen konuşmasında, çevre ve enerji temalı yürütülen projeler kapsamında enerji verimliliği ve çevresel performansların iyileştirilmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde çevresel veri analiz ve raporların oluşturulduğunu, KOBİ'lerin konu hakkında bilinçlendirilmesine yönelik eğitim ve faaliyetlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

 

ÇİLER DE KONUŞTU

GTO Başkanı Nail Çiler de çevreye duyarlı temiz üretimden söz etti. Çiler, “Temiz üretim, kaynakların etkin kullanımı ile verimliliğin artırılması, atıkların kaynağında önlenerek üretim ve çevre maliyetlerinin düşürülmesi ile sanayide çevreye duyarlı üretim sağlanmış olur. Bu şekilde atıklardan katma değerli üretim gerçekleştirilerek üretimde verimlilik de artacaktır” dedi.

 

SUNUMLAR YAPILDI

Program, sırasıyla; KOSGEB proje ekibi KOBİ Uzmanı Ali Yavuz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü Temsilcisi Aytuğ Tekbaş, GYTE Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Keskinler ve Mass Arıtma Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Soybay birer sunum yaptılar. Seminer sonunda örnek firma seçilen ve programda bulunan Ali Karakaya’nın, firma faaliyetleri ile ilgili bilgi aktarımının ardından yaptığı teşekkür konuşmasıyla program son buldu.

30 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR