AKP’de Kaflı ve Civelek bayramlaşmaya katılmadı

Bayramlaşmada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerinde Kocaeli’den 7 milletvekili çıkaracaklarını söyle...

Bayramlaşmada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerinde Kocaeli’den 7 milletvekili çıkaracaklarını söyledi. Programa aday gösterilmeyen milletvekili Cemalettin Kaflı ve eski il başkanı Mahmut Civelek’in bayramlaşmaya katılmaması dikkat çekti. 

Partisinin il başkanlığında düzenlenen bayramlaşmada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 1 Kasım seçimlerine teşkilatların heyecanla hazırlandığını belirterek, “Kocaeli’den 7 milletvekili çıkaracağız” dedi.

 

AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma merasimi parti binası önündeki alanda yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katıldığı törene eski Bakan Nihat Ergün, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

AYGÜN İLK GELDİ

Parti binasındaki bayramlaşmaya ilk gelen MKYK Üyesi Zeki Aygün oldu. Aygün, kendisiyle bayramlaşan çocuklara harçlık verdi. Törende ilk olarak konuşan il başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bu bayramda İslam dünyasında akan kanın son bulmasını diliyorum. Pazartesi gününden itibaren seçim çalışmalarına ağırlık vereceğiz. 1 Kasım'a kadar her yere gideceğiz. Muhalefetin 7 Haziran’dan sonra yaptıklarını halka anlatacağız” dedi.

 

EN BÜYÜK AİLE

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da mesajında büyük bir aile olduklarını ve güçlerini partililer arasındaki kardeşlikten aldıklarını söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca 1 Kasım’da HDP’ye giden bir milletvekilini geri alacaklarını dile getirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da Kurban Bayramı’na Mina’daki facia nedeniyle buruk girdiklerini söyledi. Hacda hayatını kaybedenleri anan Işık, “Bu acıyı biz yaşarken birileri fırsata dönüştürmeye başladı. Yaşanan faciayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine yıkmaya çalışanlar oldu. Bu olaydan bile siyasi parti eş başkanı tarafından Cumhurbaşkanımız sorumlu gösterildi” dedi.

 

AKLINDAN ZORU VAR

Bu zihniyetin sahiplerinin milletin alay ettiğini söyledi. Bakan Işık, “Bu kadar Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olmaz. Terörle mücadele sürecindeyiz. 7 Haziran seçimlerini yanlış okuyan terör örgütü ve onun siyasi uzantısı Türkiye'de otorite boşluğu olduğunu düşündü. PKK ve DEAŞ'ın birlikte yaptığı 33 gencimizin hayatını kaybettiği Suruç olayını bahane ederek iki polisimizi şehit edilmesi ile çözüm süreci sabote edildi. Terörle kendi fikirlerini kabul ettirebileceklerini düşündüler. Yaptıkları yanlışı tepelerine bomba düşerken anladılar. Terörle mücadele kararlı bir şekilde devam etmektedir. Yapılan yanlışın bedelini ödeyecekler” ifadelerini kullandı.

 

SONUNA KADAR GİDİLECEK

Kardeşliğin sağlanması için her türlü adımın atıldığını dile getiren Bakan Işık, şöyle konuştu: “Yaşanan sorunları çözmek bizim görevimizdir. Kökten bir çözüm için çaba gösterdik. Ülkemizdeki asimilasyona karşı olduk. Terör örgütü ve onun uzantıları bu durumu su istimal etmişlerdir. Şimdi bu süreç silah bırakana devam edecektir. Buradaki heyecan 1 Kasım beklentinizi gösteriyor. Ramazan Bayramı’nda bu kadar katılım yoktu. 1 Kasım kararı teşkilatlarımıza heyecan getirdi. Seçim şarkımız CHP tarafından YSK'tan iptal ettirildi. 70 yılda bu CHP'nin anlayışında 7 karışlık anlayış değişmemiş. Haydi Bismillah'ı dini bir simge olarak gürdüler” dedi.

 

CHP ve MHP’YE ELEŞTİRİ

Merhum İsmet İnönü'nün Konya gezisinden örnek vererek konuşmasına devam eden Bakan Işık “CHP ne kadar değiştik derse desin değişmez. YSK tarafından verilen karara uyacağız. 1 Kasım seçimleri için çalışacağız. Kocaeli'den 7 milletvekili çıkaracağız. Türkiye'nin istikrara ihtiyacı vardır. 7 Haziran sonrasında koalisyon kurulması noktasında elimizden geleni yaptık. MHP ile koalisyon kurulmasına sıcak bakıyorduk. CHP ile aramızda derin görüş ayrılıkları vardı. Koalisyonda daha fazla kriz çıkabilirdi. Kocaeli'den 7 milletvekili alırsak tek başına iktidar oluruz” dedi. Serkan BORLAK

25 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR