İtfaiye’den ücretsiz yangın güvenliği danışmanlığı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işyeri açma ve çalışma ruhsatı alabilmek isteyen işyerleri, tesis ve işletmelere ücretsiz olar...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işyeri açma ve çalışma ruhsatı alabilmek isteyen işyerleri, tesis ve işletmelere ücretsiz olarak yangın güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Yeni açılacak işyerlerinin yangın güvenliği raporu alma zorunluluğu bulunuyor. Raporun alınabilmesi için de bazı teknik koşulların yerine getirilmesi şartı var. İtfaiye Daire Başkanlığının 335 21 24 numaralı telefonunu arayarak paranızın ve emeğinizin yanmasına engel olabilirsiniz.

 

YANGIN GÜVENLİĞİNDE ÖNCE İTFAİYEYE DANIŞIN

Binaların henüz inşaat aşamasında yangın güvenliği tedbirleri ve planlamalarının yapılması gerekiyor. İşletme sahipleri, binalarında yangın güvenliği uygulamaları yapmadan önce Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabiliyor. Önceden İtfaiye’den danışmanlık hizmeti alınmaması işyerlerinde yeniden inşaat işleri çıkması, ilave zaman kaybı, ek maliyet yükü ve bir dizi bürokratik işlemle neden oluyor. Bazı binalarda ise, istense bile binanın bu düzenlemeleri yapmaya elverişli olmadığı durumlar ortaya çıkabiliyor.

 

TÜM VATANDAŞLAR FAYDALANACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, oluşturduğu teknik donanıma ve itfaiyecilik nosyonuna sahip ekipler tarafından, bu konuda bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak keşif ve danışmanlık hizmeti verilmekte. Ücretsiz olarak verilen hizmetten yalnızca işyeri açmak isteyenler değil, tüm vatandaşlarımız faydalanabiliyor.

12 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR