Efe Tur’dan 12 milyon liralık araç yatırımı

22 yıldır Kocaeli’nin en değerli markalarından biri olan Efe Tur, tanesi 205 bin Euro’dan tam 25 adet Mercedes Tourismo marka otobüs satın aldı. Otobü...

BÜYÜT

22 yıldır Kocaeli’nin en değerli markalarından biri olan Efe Tur, tanesi 205 bin Euro’dan tam 25 adet Mercedes Tourismo marka otobüs satın aldı. Otobüslerin toplam maliyeti 12 milyon liranın üzerinde

Efe Tur tanesi 205 bin Euro’dan toplam 25 yeni otobüs satın aldı. Efe Tur Genel Müdürü Kadir Alper Birand, Halkla İlişkiler Müdürü Figen Ünal, Terminaller Müdürü Nusret Sumercan, Eğitimden Sorumlu Müdür Murat Aydemir ve Servis Sorumlusu Ömer Kahveci dün araç tanıtımında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kesilen kurbanın ardından araçlar seferlerine başladı. 46 kişilik kapasiteye sahip araçlarda hız sabitleyicisi de bulunuyor. Önemli bilgileri kamuoyu ile paylaşan Birand, Efe Tur’un çok daha iyi yerlere geleceğinin altını çizdi. Halkevi’nde açılan yeni bürolarında konuşan Birand, bu yerin resmi açılışının da yakın zamanda gerçekleştirileceğini söyledi. Efe Tur’un yeni bürosu Shell Petrol İstasyonu’nun tam karşısında, aynı adreste fakat No:138’de hizmet veriyor.

2013 BÜTÇESİ 10 MİLYON EURO
Kahvaltı sırasında önemli bilgileri basın mensupları ile paylaşan Kadir Alper Birand, yıllık bütçelerini sadece daha iyi bir hizmet sunabilmek adına harcayacaklarının altını çizdi. Birand, “Tam 25 adet otobüs satın aldık. Bunların on dördü bizde, on biri ise yılın ikinci çeyreğinde bize gelecek. 10 milyon Euro’luk bütçemizin yarısını otobüsler için harcadık. Otobüslerimizin yaş ortalaması bir buçuk, bu çok iyi bir rakam. Bunu daha da aşağı çekeceğiz. Birçok planımız var. Diğer yarısını da daha iyi bir hizmet verebilmek için yeni yatırımlarımızda harcayacağız” ifadelerini kullandı.

75 PERSONEL ALINACAK
Yeni otobüs alımlarının ardından sefer sayılarının da sıklaştırılacağını ifade eden Birand, “Şuan her gün 280 sefer düzenliyoruz. Bunu 400’e çıkarabilmek önemli hedeflerimizden biri. Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ve Marmara bölgelerine hizmet veriyoruz. Daha da yaygınlaşacağız. Trakya ve Ege bölgelerinde çalışmalarımız ağırlık kazanacak” dedi. Birand, “Gebze’yi biraz ihmal etmiştik. Oradan da Ankara’ya seferlerimiz başladı” şeklinde konuştu. Yeni alınan otobüsler ve artan sefer sayısının istihdama da yansıyacağını belirten Birand, “Yeni otobüsler ve seferler için ek personel alımlarımız olacak. Şuan tam 75 personel alımı yapacağız. Bu rakam daha da artabilir” ifadelerini kullandı.

“BİNDE BİR HATA PAYIMIZ VAR”
Efe Tur’la ilgili gelen şikayetlere değinen isim ise Eğitimden Sorumlu Müdür Murat Aydemir oldu. Binde bir hata payı ile çalıştıklarının altını çizen Aydemir, “Şikayetler gazetelere yansıdığı gibi bizlere de geliyor. Ama günde en fazla 10 – 15 arasında. Günde ortalama 12 bin yolcu taşıdığımızı düşünürsek bu gayet iyi bir rakam” dedi. Konuşmasına devam eden Aydemir, “Bizim işimiz insanla ve insanları memnun etmek hiçte kolay bir iş değil. 12 bin farklı dünyadan bahsediyoruz. Şoför eğitimlerimizi de ayda bire indireceğiz. Böylece şikayetleri en düşük seviyelere çekeceğiz” şeklinde konuştu.

25 Ocak 2013 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR