AKP’li Oktulmuş: Yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesi…

1 Kasım genel seçimleri öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Derince İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Özkan Oktulmuş, yaklaşan seçimler ön...

1 Kasım genel seçimleri öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Derince İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Özkan Oktulmuş, yaklaşan seçimler öncesinde birlik ve beraberlik mesajının yanı sıra AKP’li kadroların Yeni Türkiye’ye hazır olduğunu dile getirdi. Oktulmuş “Dünyanın bütün zalimlerine karşı dik durabilmek adına hakikatten, mazlumdan ve milletten yana olmak gibi bir derdimiz var. İstanbul’dan Kudüs’e uzanan ümmet coğrafyasında aynı kıbleye yönelen, aynı davaya inanan, aynı bayrağın gölgesinde yaşayan ve bu aziz vatana gönül vermiş millete hizmet etmektir tek amacımız. Tükenen insanlığın yeniden ayağa kalkması, parçalanmış ümmetin ‘biz’ olma duygusuyla bir ve beraber olması için sahip olduğumuz siyasi birikim ve özveri ile çalışmaya hazırız” dedi.

 

BENDE VARIM

Biliyoruz ki Yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesi dünya mazlumlarının umutla beklediği kutsal bir davadır diyen Oktulmuş “Bizler de AK Parti’nin kuruluşundan bu yana teşkilatın genç neferleri olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Geçmişin külünü değil közünü geleceğe taşıyan, yeni bir vizyon, yeni bir zihniyet ve değişimle taşın altına yüreğini koyabilen nesillere ihtiyacımız var. Tefrikanın kardeşliğimizi etkilediği zamanlarda başkasının derdini dert bilen, halka hizmeti Hakk’a hizmet görebilen yeni genç fikirlerin sağına soluna bakmadan ‘ben de varım’ diyebilmesi oldukça önemlidir” açıklamasında bulundu.

 

AYNI SİPERDE

Sloganlarla değil azim ve inançla çıktığımız bu yolda zamana ve mekana göre değişmeyen, bulunduğu ortamda şekil alan değil bulunduğu ortama şekil veren bir gençlik tahayyül ediyoruz diyen Milletvekili aday adayı Oktulmuş, “İşte bu dert ve dava bilinciyle Yeni Türkiye’nin ve Kocaeli’nin geleceğine dair bir sevdamız var. Çanakkale’de aynı siperde omuz omuza savaşan ecdadımız tarihi bir birlikteliği ve milli duruşu hatırlatır bize. Onların bu kutlu mirasına sahip çıkmak, ay yıldızlı bayrağı gökyüzünde gururla dalgalandırmak için projelerimiz var” ifadelerini kullandı.  

 

SÖZÜN GÜCÜ

Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımı gözetmeksizin bir arada yaşayan milletimize boyun eğdirmek isteyenlere, onlara destek veren vesayete ve illegal örgütlere karşı hep birlikte mücadele etmeye kararlı olduklarının altını çizen Oktulmuş “Irkçılığı, mezhepçiliği ve cemaatçiliği ayaklar altına alıp yönetimde hoşgörüyü, siyasette merhameti ve adaleti esas alıyoruz. Şiddete ve güçten beslenenlere karşı gücün sözünü değil, sözün gücünü savunuyoruz” açıklamasında bulundu.

 

NE GEREKİYORSA

Sınırları aşan bir bilinçle Kahire’nin meydanlarında zulme direnen insanlarla ve Mescid-i Aksa’da siyonist zulmüne karşı varlığını ortaya koyan adanmışlarla aynı derdin yolcusu odlukların altını çizen Oktulmuş “ Batı’nın yüz çevirdiği mültecilere kapılarını açan, ümmetin son umudu Türkiye’mizde barış için, Doğu’nun kadim medeniyetini, bir arada yaşama anlayışını diri tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

 

YOLA ÇIKTIM

Oktulmuş yazılı basın açıklamasın son bölümünde ise “Zor günler geçirdiğimiz şu zamanda, demokrasiye olan inancımız gereği milli irade karşısında ittifak eden tüm güçlere, teröre ve destekçilerine ‘tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet’ diyoruz. Gazzeli çocukların, Halepli annelerin duasını alan kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği vizyon gereği Sn. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr Ahmet Davutoğlu'nun devam ettirdiği AK Parti davasının ‘ilk günkü aşkla’ devamı için yola çıktım. Daha yaşanabilir bir Kocaeli, farklı ırkların, mezheplerin bir arada kardeşçe yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum” sözlerine yer verdi. Serkan BORLAK

17 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Emin - Sayın vekil adayım. Umarım seçilirsiniz. Ben bir edebiyat öğretmeniyim, seçtiğiniz anlam dolu cümleler ve vizyon içeren sağduyu mesajı oldukça başarılı. Her cümlenin arkasında bir hikaye var gerçekten. Kutuplaştırmalardan uzak bütünleştirici açıklamalar yapmak lazım bu aralar..Milletvekilleri sadece görüntüden ibaret olmamalı sanatla, edebiyatla, kültürle ilgilenmeli. Şu zor günlerde barış çağrısı yapamayacak kişiler vekil şu an. Sizleri orda görmek bir hemşehriniz olarak mutlu eder. Selamlar..

Yanıtla . 0Beğen 17 Eylül 11:34
01

izmit - Arkadaş hangi partiden aday olduğuna dikkat et. İstiklal mazlum falan sizi bozar.

Yanıtla . 0Beğen 17 Eylül 11:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR