KOÜ İletişim Fakültesi’nde PANKART KRİZİ yaşandı

    Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe yerleşkesinde düzenlenen İletişim Fakültesi’ndeki mezuniyet töreni olaylı geçti. Lice’deki olayları protesto e...

 

 

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe yerleşkesinde düzenlenen İletişim Fakültesi’ndeki mezuniyet töreni olaylı geçti. Lice’deki olayları protesto etmek isteyen bir grup öğrenci, bugün düzenlenen mezuniyet törenine baretle katılmak istedi. Bunun üzerine devreye giren güvenlik görevlileri ve sivil polislerin yaptığı aramada baretleri topladı.

 

‘DERSLERİ SIFIRLADIK BABACIM’

Kep atmak için tekrar sahneye çıkan öğrenciler tarafından “Dersleri Sıfırladık Babacım” yazan pankart açıldı. Güvenlik görevlileri tarafından apar topar alınan pankart yoğun alkış aldı. Bu sırada okul yönetimi tarafından törenin sona erdiği anonsu yapıldı ve salonun boşaltılması istendi. Buna rağmen topluluk salonu terk etmedi.

 

LİCE İÇİN POSTER

Mezuniyet töreni sonlarına doğru bir başka grubun açtığı pankartla yeniden ortalık karıştı. U pankart da güvenlik görevlileri tarafından toplandı. Gelişen olaylarda pankartı alınan grup slogan atmaya başladı. Görevliler ile güvenliğin salondan çıkmasını isteyen grup arasında arbede yaşandı. Bir başka grup da gençlik marşını söyleyerek tepki gösterdi. 

12 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR