İlimiz Öğretmenlerinin dikkatine!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü tarafından yürürlükte olan Seyahat Kartları Yönetmeliği gereğ...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü tarafından yürürlükte olan Seyahat Kartları Yönetmeliği gereği, görev yapan öğretmenlerin vize işlemlerini yapmaları konusunda uyarı yapıldı. Vize işlemleri yapılmayan Kent Kartlar, Öğretmen İndirimli Seyahat Kartı yerine tam ücretten ücretlendirilecek.

 

ice11-040.jpg

 

OTOMATİK VİZE

Yönetmeliğe uygun görev yapan öğretmenlerin bilgilerinin YÖKSİS ve MEBSİS web servisleri aracılığı ile Kent Kart dolum noktalarına bağdaştırıldığını dile getiren yetkililer, bakiye yüklemesi esnasında “Görev yeri belgesi” ibraz etmeden otomatik olarak vize işlemi yapılması sağlanacağının altını çizdi.  

 

SON TARİH 1 TEMMUZ

Vize işlemlerinin 1 Haziran’dan itibaren başladığını kaydeden Büyükşehir Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü yetkilileri, şu ana kadar 2 bin adedinin vizesinin yapıldığını, kalan Öğretmen Seyahat Kartlarının vize işlemlerinin 1 Temmuz 2016 tarihine kadar yapılması gerektiğini ifade etti. Bu tarihe kadar vize edilmeyen öğretmen kartlarının tam tipine dönüştürüleceğini belirten yetkililer, öğretmenlerin bu tarihe kadar seyahat kartlarını Kent Kart dolum noktalarından bakiye yüklemek kaydı ile gerçekleştirmelerinin bilgisini verdi.

 

VİZE İÇİN İSTENENLER

Seyahat kartları birimlerinden Seyahat Kartları Yönetmeliği gereğince görev yapan fakat herhangi bir sebeple otomatik vize işlemi yapılamayan ve vizeye tabi olmayıp tam tipine dönüşen kartların, Seyahat Kartları Birimleri tarafından vizesi yapılıyor. Öğretmenler, yeni tarihli görev yeri belgesi ve Öğretmen Seyahat Kartları ile birlikte birimlere müracaat ederek seyahat kartlarını güncelleyebiliyor. Öğretmen vize işlemleri ücretsiz olup hiçbir bayi vize ücreti talep etmiyor. Öğretmen Seyahat Kartı otomatik ödeme talimatına tabi ise yukarıda belirtilen usullere uygun olarak bir kereye mahsus dolum noktalarından seyahat kartına bir miktar para yükleyerek veya görev yeri belgesini birimlere beyan ederek vize işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

 

KİMLER FAYDALANABİLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.06.2014 tarih ve 331 sayılı kararı ile yürürlüğe giren Seyahat Kartları Yönetmeliği’nde “Devlet okullarında örgün eğitim kapsamında 657 sayılı yasaya göre görev yapan öğretmenleri, ücretli ve Usta Eğitici olarak ve YÖK’ te Öğretmen ve öğretim öyesi olarak görev yapan öğretmenleri, MEB’e bağlı örgün eğitim kapsamında özel okullarda görev yapan öğretmenleri, Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde görev yapan öğretmenleri, Büyükşehir’e bağlı KO-MEK bünyesinde görev yapan öğretmenleri ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kuran Kursu Öğreticilerini kapsıyor. Bu kapsamlar dışında faaliyet gösteren kurslar ve merkezlerde görev yapan personeller Öğretmen İndirimli Seyahat Kartı hakkından faydalanamazlar” hükmü yer alıyor.

 

09 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ayhan - aile ve sosyal politikalar bakanlığında görev yapan öğretmenleri (657 sayılı yasaya göre görev yapmalarına rağmen), öğretmenlikten saymıyorlar. Kocaeli Büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu ayrımcılıktan ve adaletsizliğinden dolayı esefle kınıyorum. Gazeteniz olarak bu konuyu dile getiriseniz sevinirim.

Yanıtla . 0Beğen 09 Haziran 14:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR