Magna fabrikası Kartepe’de açıldı

Magna International, Doğu Avrupa’daki büyüme çalışmaları kapsamında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde fabrika açılışını gerçekleştirdi.Hiçbir hatayı affet...

BÜYÜT


Magna International, Doğu Avrupa’daki büyüme çalışmaları kapsamında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde fabrika açılışını gerçekleştirdi.
Hiçbir hatayı affetmeyecek bu parçalar dizayn, dayanıklılık, estetik ve kalite açısından Magna deneyimleri sayesinde bu modern tesiste Ford Transit aracımızın başarısına destek ve ortak olacaktır”
Çepni Mahallesi, Bağdat Caddesi Suadiye/ Kartepe mevkiinde bulunan Manga, bu önemli yatırım dahilinde otomotiv dış parça, ayna ve tasarım cam üretimi gerçekleştirecek. Açılış töreni, şirket yöneticilerinin yanı sıra yerel yönetim ve Magna’nın müşterileri olan Renault, Ford, Fiat’ın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. Açılışa Vali Yardımcısı Osman Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek katıldı.
11 BİN 800 METREKARE ALAN
Toplam alanı 11 bin 800 metrekare olan fabrikada yaklaşık 200 kişi çalışacak. Tesis Ford Transit için dış ayna ve mühendislik cam ürünleri üretmenin yanı sıra araçlar için ön modül taşıyıcı, ön ve arka tamponlar, marşpiyer ayna ve mühendislik cam ürünleri de üretecek. Manga tesisleri yaklaşık bir milyar dolara mal oldu.
“HİÇBİR HATAYI AFFETMEYECEK PARÇALAR”
Magna Otomotiv’in fabrika açılışında görüşlerini bildiren Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı ve Otomotiv İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Kabatepe, “Magna’nın Kocaeli’nde üreteceği dış trim ürünler fonksiyon, görünüm ve müşterilerin gözüne çarpması bakımından araçlar için çok önemlidir. Hiçbir hatayı affetmeyecek bu parçalar dizayn, dayanıklılık, estetik ve kalite açısından Magna deneyimleri sayesinde bu modern tesiste Ford Transit aracımızın başarısına destek ve ortak olacaktır” dedi.
“MÜŞTERİLERE KAPSAMLI HİZMET”
Magna International Avrupa Başkanı Günther Apfalter; “Gelişmekte olan pazarlardaki istikrarlı büyüme stratejimiz kapsamında, yeni tesisimiz otomotiv dış parça ve ayna üretimi için Türkiye’de kapılarını açıyor. Büyümekte olan küresel adımlarımız sayesinde, müşterilerimize çok daha kapsamlı bir hizmet sunabileceğiz” dedi. Kocaeli, Magna’nın Türkiye’deki operasyonlarının ikinci lokasyonu olurken, şirketin Magna Seating birimi 2003 senesinde Gölcük’te seri üretim araç koltuğu üreten bir tesis açmıştı.

MAGNA INTERNATIONAL HAKKINDA
Magna, önde gelen küresel otomotiv tedarikçisi olarak 314 operasyonu, 89 ürün geliştirme ve satış merkezi ile 29 ülkede faaliyet göstermektedir. 123.000 çalışanı, yenilikçi çalışma süreci ve dünya standartları üretimleri ile müşterilerine üst düzeyde hizmet sağlamaktadır. Üretim kapasitesi gövde, şasi, iç, dış, koltuk, güç aktarım mekanizması, elektronik, tavan sistemleri, modüller dışında komple araç tasarımı ve contract üretimini de kapsayan Magna’nın Hisseleri Toronto Menkul Kıymetler ve New York Menkul Kıymetler borsasında işlem görmektedir.

09 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR