Kandıralı imama ceza yağdı!

Müftülük imama kınama ve maaş indirimi cezası verdi Kandıra Karaağaç Köyü Camii’nde imam olarak görevli olan M.E.Ö.’nün camide toplanan parayı ilçe...

Müftülük imama kınama ve maaş indirimi cezası verdi

Kandıra Karaağaç Köyü Camii’nde imam olarak görevli olan M.E.Ö.’nün camide toplanan parayı ilçe müftülüğüne sahne imzayla hazırladığı, tutanakla eksik yatırdığı anlaşılmasın diye de sahte kaşe yaptırarak müftülüğün parayı tam aldığını kanıtlayan belge tanzim ettiğinin duyulması üzerine soruşturma başlatıldı. Müftülük tarafından yapılan soruşturma sonrası imamın bu suçları işlediği görüldü.

 

ice22-086.jpg

 

MAAŞ VE KINAMA CEZASI ALDI

Müftülüğün M.E.Ö.’ye kınama cezası ve maaşında 8/1 oranında indirim uyguladığı öğrenildi. Ayrıca cami imamının müftülüğe eksik teslim ettiği 800 TL’yi de iade etmesi gerekiyor. Kınama cezası alan imamın il dışı tayininin çıkmasının da an meselesi olduğu belirtildi. 

 

TOPLANAN PARAYI  TUTANAKLA TESLİM ALDI

İddiaya göre; M.E.Ö. cemaatten toplanan 450 TL’yi tutanakla teslim aldı. Daha sonra sahte bir tutanak hazırlayarak bu meblağı 105 TL’ye indirdi. Sahte imzalarla hazırladığı tutanağı ve parayı ilçe müftülüğüne teslim etti. Daha sonra ilçe müftülüğünden aldığı belgeyi de değiştirerek teslim edilen 105 TL’yi 450 TL gibi gösterdi. Kendi bastırdığı sahte müftülük kaşesini de bu belgeye bastı ve makbuzu caminin anons panosuna astı.

 

DAHA ÖNCE DE CAMİNİN  KÖMÜRLERİNİ EVİNE GÖTÜRDÜ

Olay, bu durumdan şüphelenen cemaatin müftülüğe gitmesiyle ortaya çıktı. Müftülük söz konusu caminin imamının kendilerine 105 TL verdiğini ve bunun karşılığında 105 TL’lik makbuzun imama verildiğini belirtti. Karaağaç’ta imam olarak görevli M.E.Ö.’nün yaptıkları bu kadar da değil. Ortaya yeni atılan iddialara göre, M.E.Ö.’nün daha önce de Kur’an kursuna yakılmak üzere gönderilen kömürleri kendi evinde yaktığı tespit edilmiş. ‘Ödünç aldım, iade edeceğim’ demesine rağmen kullandığı kömürlerin yerine yenisini koymamış.
 

18 Temmuz 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR