Kuruçeşmeli pazarcılar isyan etti

Kuruçeşme’de yapılan kapalı pazar yeri, tezgah açan esnafı ve pazara gelen vatandaşı isyan ettirdi. Pazarcılar mallarını yere atarak protesto etti.İzm...

BÜYÜT

Kuruçeşme’de yapılan kapalı pazar yeri, tezgah açan esnafı ve pazara gelen vatandaşı isyan ettirdi. Pazarcılar mallarını yere atarak protesto etti.

İzmit belediyesi Kuruçeşme Hatipköy mevkiine yaptırdığı kapalı Pazar alanı tepkilere yol açtı. Daha önce Kuruçeşme merkezinde pazar açan pazarcılar, kapalı park alanının Hatipköy’e kurulmasına büyük tepki gösterdiler. Pazarda mallarını satamayan esnaf, ürünlerini pazara döktüler. İzmit belediyesinin kendilerine danışmadan kapalı pazar alanını Hatipköye kurmasını eleştirerek, “Pazar yeri oldukça uzak bir yerde. Plajyolu, Yenimahalle’de oturan vatandaşlar çok uzağa kurulan bu pazara gelemiyorlar. 3 haftadır burada tezgah açıyoruz fakat pazara gelen giden yok” diye konuştular.

HAFTAYA TEZGAH AÇMAYACAKLAR
Kapalı Pazar alanının Hatipköy mevkiine kurulmasına vatandaş da tepki gösterdi. Kimi vatandaşlar, pazar alanının oldukça uzak olduğunu, pazara gelemediklerini dile getirdiler. Esnaf, önümüzde ki hafta kapalı Pazar alanında tezgah açmayacaklarını ifade ederek, “gelecek hafta eskiden açtığımız Kuruçeşme merkezinde pazarımızı açacağız. İzmit belediye başkanı Nevzat doğan bizlere danışmadan, fikrimizi almadan hareket ediyor. Her tezgahın 3 ile 5 bin TL arasında zararı var” dedi.

VATANDAŞDA MAĞDUR
Pazarcıların ürünlerini etrafa saçarak gösterdikleri tepkiyi ve konuşmalarını dinleyen vatandaşlarda, pazarın çok uzak bir noktada kurulduğunu, herkesin arabasının bulunmadığını, her ne kadar merkezden Pazar yerine yarım saatte bir ücretsiz servis olsa da, pazara gelmek isteyen kişilerin servislerin doluluk oranına göre en az 3 saatini harcaması gerektiğini bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdiler. Pazarcı ve vatandaşın tepkisine belediyenin ne tür bir çözüm bulacağı merak ediliyor.
HABER: Faruk KIYAK

18 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR