Baştürk: Köprü yapımının uzaması işlerimizi olumsuz etkiledi

Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk dün Büyükşehir Belediye Başk...

Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk dün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu kahvaltıda ağırladı. Düzenlenen kahvaltıya Karaosmanoğlu’nun yanı sıra METRO Bölge Müdürü Richard Bechem, İşletme Müdürü Hikmet Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de katıldı. Kahvaltı sonrasında Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindekiler MOBESKO’da bulunan mağazaları gezdiler.

 

“SATIŞ RAKAMI YETERLİ DEĞİL”

Ramazan Baştürk, “Yerel yönetimlerden her zaman gereken desteği gördük görmeye devam ediyoruz. Kimlerle yola çıkacağımızı bildiğimizden bugünlere ulaştık. 5 yıldır ülke ekonomisine hizmet vermekteyiz. Ulaştığımız satış rakamı yeterli değil. Metro ve Symbol AVM’nin yaşadığı sorunları bizler de yaşamaktayız. MOBESKO olarak yüzde 50 il dışından müşteri gelmesini hedefledik. Ancak bunun yüzde 40 seviyesine ulaştık” açıklamasında bulundu.

 

“GEBZE-İSTANBUL’DAN MÜŞTERİ GELMİYOR”

D-100 Karayolu üzerinde yapılan köprünün yapım işinin uzamasından olumsuz etkilendiklerine dikkati çeken Baştürk, “Batı Karadeniz illerinden gelen müşteriler bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Müşterimizin yüzde 30’u buralardan gelmektedir. Gebze – İstanbul’dan müşteri çekmekte zorlanıyoruz. Mobilyacılar Birliği kurulması noktasında çalışmalara başladık” dedi.

 

“KOOPERATİFLER TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞMELİ”

Talepleri dinleyen İbrahim Karaosmanoğlu, “Buranın çekiciliği sizlerin sayesinde olmaktadır. Yolun düzenlenmesi noktasında karayolları ile gereken görüşmeler yapılacaktır. Üst geçidin yapılması zaman almayacaktır. Ulaşım konusunda yaşanan sorunları biliyorum. Belediye tarafından buralara araç bağlanabilir. Belli bir süre zarfında bir araçtan diğerine binildiği zaman indirimli tarife uygulanabilir. Bu yönde çalışıyoruz. Kooperatiflerin tek çatı altında birleşmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

 

“80 TRİLYONLUK YATIRIM”

D-100 Karayolu üzerinde yapılan yatırımın 80 trilyon dolayında olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Ulaşımın rahatlaması noktasında önemli projelerimiz vardır. 15 Kasım’da köprünün yan yolları hizmete girecektir” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

20 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ARDA SEZGENÇ - MOBİLYA ALACAK İNSAN NE YAPAR YAPAR ORAYA GİDER SUÇ YOLDA DEĞİL, EFENDİLER KRİZ VAR KRİZ HERKEZ YARININI DÜŞÜNÜYOR KANEPE KOLTUK ELZEM İHTİYAÇ DEĞİL ÖNCE HERKEZİN KARNI DOYACAK SONRA DİĞER İHTİYAÇLAR GELİYOR.

Yanıtla . 0Beğen 20 Ekim 13:58
01

DOĞRUCU DAVUT - HERŞEYİ DEVLETTEN, BELEDİYEDEN BEKLEMEYİN. PARA KAZANIYORSUNUZ VE VERGİ DE VERDİĞİNİZ YOK. GEÇEN MALİYE'NİN SİZE KESTİĞİ CEZA HABERİNİ OKUDUM. VERGİ VERME ÜST GEÇİT İSTE, YOL İSTE BU NE YÜZSÜZLÜK BÖYLE. KENDİ İSTEKLERİNİZİ KENDİ PARANIZLA KARŞILAYIN. ŞAHSEN BENİM VERDİĞİM VERGİLERİN SİZİN ŞAHSİ MENFAATLERİNİZE HARCANMASINI KESİNLİKLE İSTEMEM HAKKIM HARAM OLSUN ŞİMDİDEN.

Yanıtla . 0Beğen 20 Ekim 13:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR