Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu

25 Aralık 2015 tarihinde bir araya gelip oda kurma yetkisini alarak yola çıkan 502 emlakçının kurduğu Kocaeli Emlakçılar Odası, Antikkapı Restoran’da...

25 Aralık 2015 tarihinde bir araya gelip oda kurma yetkisini alarak yola çıkan 502 emlakçının kurduğu Kocaeli Emlakçılar Odası, Antikkapı Restoran’da Kuruluş Yemeği düzenledi. Antikkapı Restoran’da gerçekleşen programa Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Özkan Ayyıldız, MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, KOTO Meclis Üyesi Mikail Kayacı, İzmit Tapu Müdürü Zafer Bayram, Başiskele Tapu Müdürü Nazım Eşenli, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet Karadağ, Kocaeli Üniversitesi Emlak Yönetim Bölüm Başkanı Murat Bolat ve çok sayıda emlakçı katıldı. Programda konuşma yapan Oda Başkanı Ahmet Pekin, Kocaeli Emlakçılar Odası’nın 500 imzayı topladıktan sonra 3 ay içinde kongreye gideceğini belirtti.

 

ice333-005.jpg

 

EMLAKÇILAR ODASI KURULDU

Programda konuşma yapan Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, “Bugün ilimizde kurulmasını çok arzu ettiğimiz, Kocaeli Emlakçılar Odası çalışmalarının sonuna geldiğimiz müjdesini sizlerle paylaşmak için bir aradayız. Bütün kurumlarıyla temayüz etmiş bir Türkiye için, bizler de Kocaeli Emlakçıları olarak elimizden geleni yapmak ve bu değişime ayak uydurmak durumundayız. İlimizde bir emlak odasının kuruluşuna ihtiyaç olduğunu her fırsatta dile getirmiştik. İlimizde, sektörümüzü temsil etmek ve bir arada tutmak için, meslektaşlarımızın çeşitli gayretleri olmuştur” dedi.

 

ice222-007.jpg

 

ODAMIZ HAYIRLI OLSUN

25 Aralık 2015 tarihinde, odanın kuruluşu için yetki alıp yola çıktıklarını belirten Pekin, “Bugüne kadar meslektaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği ile geldik. Kuruluş için gerekli olan imza sayısını tamamladık. Kocaeli Emlakçılar Odası tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun. Ancak oda kaydı olan bütün meslektaşlarımızın bu kuruluş belgelerinde imzalarının olmasını da arzu ediyoruz. Dolayısı ile bugüne kadar imza atamamış arkadaşlarımızın da imzalarını almaya devam edeceğiz. Aldığımız imzalar ile dilekçemiz bakanlık tarafından onaylandıktan sonra, kurucular kurulunu oluşturarak en kısa zamanda bir genel kurul yapıp seçilmiş yönetim ile yola devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

ice44.jpg

ODA SEÇİMİ YAPILACAKTIR

Oda kurulduktan sonra şimdiden hazırladıkları projeleri, ayrıntıları ile paylaşacaklarını da dile getiren Başkan Pekin, “Problemleri ve çözümlerini biliyoruz. Şu anda çalışmaları devam eden emlak müşavirliği kanununun çıkarılması durumunda ise, mesleğimiz önemli bir ivme kazanacaktır. Topladığımız imzalar seçim imzası değildir, sadece oda kurulması için yeterli sayıda meslektaşımızın bulunduğuna dair bir belgedir. Kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra, bir oda seçimi yapılacaktır. Eğer hala vergi levhasını almamış ve odaya kayıt yaptırmamış olan meslektaşlarımız var ise, bunlar da en kısa zamanda bu eksiklerini tamamlamalıdır” ifadelerine yer verdi.

 

BÜYÜK DESTEK OLACAK

Pekin’in ardından söz alan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Başkan Vekili Kadir Durmuş ise, “Bugün itibariyle resmen kurulmuş olan Kocaeli Emlakçılar Odası’nın tanışma ve kaynaşma yemeğine hoş geldiniz. Birlikte yürüdüğümüz bu yolda emekle katkı koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarının da devam etmesini diliyorum” dedi. Durmuş’un ardından Vali Yardımcısı Osman Sarı da “İnşallah bu odanın sizlere, Kocaeli’ye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Odalar Osmanlı’dan kalma Ahilik teşkilatının bir devamıdır. Bunun için önemi büyüktür. Bundan önce başka bir ilçede görev yaparken bunların sıkıntılarını çok çektim. Emlakçılar Odası olarak örgütlenmenizin ve teşkilatlanmanızın siz emlakçılara ve vatandaşlara çok büyük desteği olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Haber: Serkan BORLAK 

23 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR