Yalçın Kuşkan: Karabalık seçilemezse yargılanabilir

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki akşam İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile düzenlediği toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Kuşkan, “Yardımc...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki akşam İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile düzenlediği toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Kuşkan, “Yardımcılarımız bizim adımıza arı gibi çalışıyorlar. Bu belediye başkanlarının yardımı ile seçimleri kazanacağımız kesindir” dedi

İl Başkanı Yalçın Kuşkan toplantı öncesinde gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Bir gazete muhabirinin, Şükrü Karabalık’ın “yüzde 67 ile Kartepe’yi kazanırız” sözünü hatırlatması üzerine Kuşkan, “Bazı ilçelerde çok değerli ve çok çalışan yardımcılarımız var. Bizim için arı gibi çalışıyorlar. Bunlar aslında başarısız olan başkanlardır. Bizim için çalışmaktalar. Haklarını yemememiz gerekiyor. Sağ olsunlar. Durmak yok yola devam etsinler. Biz yolun sonunda onları karşılarız merak etmesinler” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI GÜVENİLİR OLMAK ZORUNDADIR”
Karabalık’la ilgili olarak güven zedelenmesi problemi yaşandığını söyleyen Kuşkan, “Belediye başkanı güvenilir olmak zorundadır. Karabalık’ın neresi güvenilir söyler misiniz? Partisi tarafından aday bile yapılmayacak ve daha sonra yargılanması ihtimali yüksek olan bir kişidir. SUMOTAŞ ve Maşukiye taşocağı konusunda vatandaşlarını, köylüsünü ve kendisine güvenen herkesi yarı yolda bırakan bir kişidir. Hatta kendisinin ‘Büyüklerimiz böyle uygun gördüler, böyle olacak’ şeklinde bir açıklaması var. Yüzde 27’yi bulsun öpsün başına koysun” ifadelerini kullandı.

“CİVELEK BİZİM YÜZÜMÜZDEN UYKUSUZLUK ÇEKİYOR”
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile ilgili olarak da konuşan Kuşkan, “CHP yüzünden uykularının kaçtığını söyleyen Civelek’e bir cevabım olacak elbette. Uykusuzluk çekmelerinin nedeni tabii ki CHP’dir. Biz onların korkulu rüyalarıyız. Onlar uykusuzluk çekmeyecek de ben mi çekeceğim? Yaptıkları orta da hepsinin hesabını verecekleri için uykularının kaçması çok normaldir. Bırakın geceyi zamanı geldiğinde gündüz bile uyutmayacağız onları” dedi.

ANKARA İZLENİMLERİNİ PAYLAŞTI
Bu hafta başında Ankara’ya giderek genel merkezde görüşmeler ve fikir alışverişlerinde bulunan İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Ankara ziyaretimizle ilgili olarak arkadaşlarımla görüş alışverişlerinde bulunduk ve konuların üzerinden bir kez daha geçtik. Yol haritamız üzerinden sık sık yeni planlamalar, yeni fikirler belirliyor ve buna göre hareket etmeyi yeğliyoruz. Halkımızın bizden taleplerini de hesaba katarak haritaları her gün güncelliyoruz ve buna göre hareket ediyoruz. Biliyorsunuz mahalle yapılmalarına rağmen Kocaeli’nde yüzde 6’lık bir köy seçmeni var. Buna yönelik 14 ay içinde hızlı ve sık bir periyotta çalışmalarımız olacak” şeklinde konuştu.

“ŞİRİN VE MHP HAKKINDA KONUŞMAMA GEREK YOK”
Körfez’de CHP’den istifa ederek MHP’ye geçen eski ilçe başkanı Salih Şirin hakkında da görüş belirten Kuşkan, “MHP ve kendilerine katılan Salih Şirin hakkında pek fazla bir şey söyleyemeyeceğim; ama yine sorduğunuz üzere bize çok fazla zararları olmaz. Hatta hiç olmaz. Sadece faydaları olur. Kendisine küstürdüğü arkadaşları ve partililerinin tepkisi ile bize oy olarak döner. Yine de başarılı ve hayırlı olmasını dilerim” dedi.

17 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR