Çifte bayram sevinci

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı’nın aynı güne denk gelmesiyle çifte bayram sevinci yaşandıÇifte bayram sevinciKocaeli Valiliği, Koc...

BÜYÜT

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı’nın aynı güne denk gelmesiyle çifte bayram sevinci yaşandı

Çifte bayram sevinci
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Sivil İnisiyatif, Kocaeli Gönüllü Teşekküller ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliği ile geleneksel olarak 2004 yılından bu yana düzenlenen kent bayramlaşmasının 15’incisi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Birlik ve beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği bayramlaşmada her görüşten insanlar, her siyasi partiye mensup isimler, bayramın ilk günü birbirleriyle kucaklaştı.

[b]15. KEZ DÜZENLENDİ
Bu yıl 15’inci kez düzenlenen Kent Bayramlaşması renkli görüntülere sahne oldu. Bayramlaşma programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Tahir Büyükakın, Dr. Mustafa Çöpoğlu, Ercan Yazıcı, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

[b]İKİ BAYRAM YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLUR
Kent Bayramlaşması’nda konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün,30 Ağustos zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı’nın yan yana gelmesinin manidar olduğunu ifade etti. Bakan Nihat Ergün “Bizi bu topraklarda barındırmak istemeyenlere karşı güçlü bir irade koyarak ülkemizi düşmandan temizledik. Bu günü tabî ki kutlayacağız. Sanki yemi bir başlangıç olmasına işaret eder gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı aynı güne rastladı” dedi. Ramazan bayramının da kendimize karşı olan savaşı kazanmamızın bayramı olduğunu dile getiren Bakan Nihat Ergün şunları kaydetti: “İnsan kendi arzularını dizginlemiş olsa, başkasının hukukuna tecavüz etmemeyi bir ilke edinse, eline diline beline sahip olsa da yeryüzü bir çatışma alanı olmasa. Umarım 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ve ramazan Bayramı’nın yan yana gelmiş olması yeni bir başlangıç olur ümidiyle hepinizin bayramını kutluyorum.”

[b]İKİ BAYRAM GÜZEL BİR TESADÜF
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, bayramın barış, kardeşlik getirmesi temennisinde bulunarak iki bayramın aynı güne rastlamasının güzel bir tesadüf olduğunu söyledi. İnsanlığın muhtaç olduğu en önemli konunun kardeşlik olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu “Bu bayramları kutlayan insanlar dünyanın neresinde bir feryat, bir sıkıntı varsa oraya giderek yardım götürüyor. Dünyanın bir ucunda bir insan ızdırap çekiyorsa biz onu hissediyoruz. Bu bir kardeşlik örneğidir. Onun için bayramlaşmalarda daha çok tanışmaya kaynaşmaya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

[b]SOMALİ’YE YARDIMLARI SÜRDÜRELİM
Kocaeli Valisi Ercan Topaca ise bayramın paylaşmak yardımlaşmak demek olduğunu dile getirerek bayramı kırgınlıkları ve küskünlükleri sona erdirecek zamanlar olarak tanımladı. Somali gibi bir çok ülkede sıkıntı olduğunu ifade eden Vali Topaca “Bizim sıkıntımız yok. Yardıma ihtiyacı olan Somalili kardeşlerimize dost elini uzatmalıyız” dedi.

[b]SOMALİ’YE YARDIM ÇAĞRISI
Sivil toplum kuruluşları adına konuşan Kent Konseyi Başkanı Ali Ufuk Yaşar da terörle mücadele edilen şu günlerde Zafer Bayramı’nın aynı güne denk gelmesinin anlamlı olduğunu söyledi. Açlıktan ve ilaçsızlıktan ölen binlerce insan varken bu bayramı hiçbir şey yokmuş gibi geçirmenin mümkün olmadığını dile getiren Ali Ufuk Yaşar, herkesi Valiliğin öncülüğünde başlatılan Somali’ye Yardım kampanyasına katılmaya çağırdı.

[b]HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ
15. Kent Bayramlaşması programı, her yıl olduğu gibi hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. Öte yandan müzik dinletisi ile başlayan törende hoş geldin ikramı olarak çikolata ve kolonya sunuldu. Bayramlaşmanın ardından 2000 kişilik etli pilav, ayran, tatlı, çay, su ve pişmaniye ikramı yapıldı.

30 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR