İl Genel, encümen üyelerini seçti

İl Genel Meclisi’nin dün yapılan oturumunda il encümen üyeleri belirlendi. Encümen üyelerinin tamamı AKP’li meclis üyelerinden oluştuİl Genel Meclisi’...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin dün yapılan oturumunda il encümen üyeleri belirlendi. Encümen üyelerinin tamamı AKP’li meclis üyelerinden oluştu

İl Genel Meclisi’nin nisan ayı toplantılarının 2. oturumu dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda meclis başkanı Fahim Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda bir yıl süreyle görev yapacak olan il encümen üyeleri belirlendi. Bununla birlikte meclis oturumunun sonunda yine denetim komisyonu raporu gerginliği yaşandı.
CHP’Lİ UZUN SEÇİLEMEDİ
İl encümen üyelikleri için AKP grubu ve CHP gruplarından farklı önergeler sunuldu. AKP grubu tarafından Hüseyin Yazıcı, İsmail Akalın, Mehmet Allak, Ali Özdağ ve Ali Alkın, CHP grubu tarafından ise Ahmet Uzun aday gösterildi. Yapılan oylama sonrasında Hüseyin Yazıcı 37, İsmail Akalın 43, Mehmet Allak 41, Ali Özdağ 34 ve Ali Alkın 44 oy ile encümen üyeliğine seçilirken, 15 oy alan CHP’li Ahmet Uzun encümene giremedi. Bir oy ise boş çıktı.
ORTADAN KALDIRILSIN
Yapılan oylama sonrasında açıklama yapan CHP’li Nurhan Atalay, “Aday gösterdiğimiz üyenin seçilemeyeceğini bildiğimiz halde aday gösterdik. Siyasi partiler aldıkları oy oranında komisyonlarda temsil edilirken, encümen üyelikleri seçiminde yasadan kaynaklanan büyük bir boşluk vardır. Bu boşluğun ortadan kaldırılması yönünde ülke genelinde çalışma başlatılmıştır. Bu durumun ortadan kaldırılması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
AİLE HEKİMLİĞİ KALSIN
İl Genel Meclis Üyesi Haluk Şen ve Kandıralı meclis üyeleri tarafından meclis gündemine sunulan anaokulu ve kreş yapımı konusu gündeme alınarak, imar komisyonuna havale edildi. CHP’li meclis üyesi İsmet Kanık ise “İzmit Yeni Mahalle’de bulunan Zafer İlköğretim Okulu’nun yıkılmasına karar verilmiştir. Buraya yeni okul yapılmak istenmektedir. Ayrıca 30 Mayıs tarihine kadar okul etrafında bulunan 112 Acil, Diyaliz Merkezi ve Aile Hekimliği yerlerinin kaldırılması söz konusudur. Burası 11 bin 400 metre kare alan durumuna gelecektir. Buraya komple okul yapılacaktır. Burada yaşayan halk, Aile Hekimliği Merkezi’nin burada kalmasını istiyor. Bu bölgede 10 bin 500 kişi yaşamaktadır” dedi.
KARTEPE’DE HALKLA
DALGA GEÇİLİYOR
Yapılan oylama sonrasında konu imar ve sağlık komisyonuna havale edildi. Komisyonlar gereken çalışmayı yapması sonrasında gereken adımlar atılacak. Zafer İlköğretim Okulu’nun, Sinan Dereli tarafından yapılacağı öğrenildi. CHP’li Erdal Baş, “Kartepe Eşme’de yapılmak istenen imar düzenlemesi doğru değildir. Burada tarım yapan insanların arazileri gitmektedir. Halkla dalga geçiliyor sanki. Halkın elinden ekmeği alınmaktadır. Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi tarafından alınan bu karar, geri çekilmelidir” dedi.
UZUN’A TEPKİ GÖSTERDİ
Dünkü oturumda encümen üyelerini eleştiren Ahmet Uzun’a tepki göstermek için söz alan AKP’li Servet Günay, “Geçen dönem il encümen üyeliklerinde üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirdik. Bizlere istinat edilen suçlamalar doğru değildir. Ahmet Uzun’un bundan dolayı özür dilemesi gerekiyor” derken, CHP’li grup başkan vekili Ahmet Elmas, “Hiçbir arkadaşımıza hakaret edilmemiştir. Hepiniz görevinizi yapmışsınızdır. Eksikler olmuş olabilir. Bu işi kişiselleştirmeden hakaret boyutuna varmadan konuşmalıyız. Bizler aileyiz” açıklamasında bulundu.
YARGIYA TAŞIYACAĞIM
CHP’li Ahmet Uzun ise “Sözümün arkasındayım. Kimseye bir sataşmam söz konusu değildir. Valilik makamına harcanan 2,5 Milyon TL tahsil edilmelidir. Vatandaşın parası geri verilmelidir. Bu iş burada kalmayacaktır. Yargıya da gidilecektir. Birinci derece il encümeni sorumludur. Yanlış bir şey söylemedim. Bir ayet söylemeye çalıştım. Kimseye hakaret etmedim. Valilik milletin parasını çarçur etmiş kimse kusursa bakmasın, herkes vebal altındadır. 70 milyonun vebali üzerinedir. Encümen ve İl Özel İdaresi’nin sorumluluğudur. Milletin parası çarçur edilmiştir. Bunları daha çok dinlersiniz. Bu para gelir ondan sonra özür dilerim. Para gelmesi durumunda konu kapanacaktır” açıklamasında bulundu

03 Nisan 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR