Kuşkan, parti otobüsüne yapılan saldırıyı kınadı

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti otobüsüne yapılan silahlı saldırıyı kınayarak, “Seçim ortamını germek isteyenler amaçlarına ulaşamayacak” dedi.CHP...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti otobüsüne yapılan silahlı saldırıyı kınayarak, “Seçim ortamını germek isteyenler amaçlarına ulaşamayacak” dedi.


CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki akşam Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla hafta sonu gerçekleştirilecek Gebze mitingi için anons yapan parti otobüsüne yapılan saldırıyı kınadı. Yazılı açıklama yapan Kuşkan, şunları kaydetti “Seçim ortamına girdiğimiz bir süreçte maddi hasarla atlatılan saldırıyı gerçekleştiren demokrasi dışı güçlerin, seçim propaganda döneminin gerginleştirilmesinden çıkar sağlama amaçlarına asla ulaşamayacaklarının bilinmesini isteriz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak 12 Haziran seçimlerinin adil koşullarda ve eşitlik temelinde, düşüncelerin özgürce sergilendiği, barış ortamında tamamlanmasını arzu etmekteyiz. Bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Ancak, bilindiği gibi sadece bizlerin duyarlılıkları yeterli olmayacaktır.
AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR
Özellikle iktidar partisi başta olmak üzere diğer siyasi partilerle, Valilik ve Emniyet Müdürlüğü gibi resmi kurumların da duyarlılık ve kararlılık içinde olmaları gerekmektedir. Her kurum üzerine düşeni yerine getirdiğinde demokrasi düşmanlarının amaçlarına ulaşma şansı kalmayacaktır. Genel seçim sürecinin kentimizde huzurlu bir şekilde sürmesini engellemek isteyen saldırganları şiddetle kınıyoruz. Bu dönemin ilk saldırısı olan olayın, son saldırı olarak kalması için fail veya faillerinin mutlaka yakalanması için emniyet örgütümüzün elinden geleni yapacağına inanıyoruz.” Kuşkan, açıklamasının sonunda 19 Mart Cumartesi günü, saat 13.00’te Gebze-Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek “Taşeronlaşmaya Dur De!” mitingine tüm halkı davet etti.

Yalçın Kuşkan: CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan


17 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR