Andımıza ucube dediler

        Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi’nin kurum temsilcilerinin bir araya geldiği buluşmanın bu yılki ayağı dün Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştiril...

BÜYÜT

 

 

 

 

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi’nin kurum temsilcilerinin bir araya geldiği buluşmanın bu yılki ayağı dün Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. İki aşamalı olarak yapılan toplantının ilk bölümünde eğitim sorunları konuşuldu. İkinci aşamada ise sendika ağırlıklı olarak iş yeri temsilcileriyle görüşme yapıldı. Toplamda 4 bin 500 üyesi bulunan sendikanın ilimizdeki 631 kurum temsilcisinin yanı sıra, toplantıya katılanlar arasında Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu, Genel Başkan Vekili Ahmet Özer ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak da vardı.

 

EMEKLİ MAAŞLARI ARTMALI

Eğitim-Bir-Sen’in çalışmalarının ele alındığı slayt gösterisinin ardından konuşan şube başkanı Keleşoğlu, bu yılki hedeflerini emekli maaşlarını artırmak ve en yüksek maaş ile en düşük maaş arasındaki makası daraltmak olarak açıkladı. 22 yıldır duruşlarını hiç değiştirmediklerini vurgulayan Keleşoğlu, “Rakiplerimizle aramızda çok fark var, biz sorunlu değil sorumlu sendikayız” dedi.

 

ANDIMIZA ‘UCUBE

RİTÜEL’ BENZETMESİ

Genel Başkan Vekili Ahmet Özer de örgütün büyük sıkıntılar çektiğini vurguladı. Darbe döneminden günümüze kadar olan süreçte birçok engeli aştıklarına dikkat çeken Özer, “Darbecilerin kirlettiği zemini temizleyip, yerine yeni temiz bina inşa ediyoruz” dedi. Çok şey başardıklarını söyleyen Özer, “Andımız olan ucube bir ritüelin kaldırılması, imam hatiplerin açılması, başörtü yasağının kaldırılması hepimizin başarısıdır” diye ekledi. 

23 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR