Özel Aile Konak Hastanesi hizmete başladı

    Gölcük Aile olarak sağlık sektörüne adım atan Şahin Talus, 2007 yılında Gölcük Aile Tıp Merkezi’ni açtı. Aile Tıp Merkezi ve Özel Konak Hastanesi...

 

 

Gölcük Aile olarak sağlık sektörüne adım atan Şahin Talus, 2007 yılında Gölcük Aile Tıp Merkezi’ni açtı. Aile Tıp Merkezi ve Özel Konak Hastanesi ortaklığında faaliyete geçirilen Özel Aile Konak Hastanesi dün düzenlenen program ile basın yoluyla kamuoyuna tanıtıldı. Düzenlenen tanıtım toplantısına Özel Aile Konak Hastanesi Başhekimi Doktor Veysel Besneli ve Hastane Genel Koordinatörü Şahin Talus katıldı.

EK KADROLAR VE BRANŞLAR

Yapılan kahvaltı sonrasında hastane tanıtım programı ilk olarak yapılan Gölcük Aile Tıp Merkezi hakkında kısaca bilgi veren Şahin Talus, “ Kurumumuz daha geniş kitlelere poliklinik, yataklı servis, yoğun bakım hizmetlerini en üst seviyede sunmak,  hizmet kalitesini her zaman daha üst seviyelere taşımak istediği için, daha önce 2007 yılında kurulmuş olan Gölcük Merkezi’nde ki Aile Tıp Merkezi’nin kadrolarına ek kadrolar ve branşlar eklenerek branşlarının ve bölgesinin tek ve en donanımlı hastanesi haline getirilmiştir” dedi.

FİZİK TEDAVİ POLİKLİNİĞİ DE AÇILACAK

Ardından hastanenin genel özellikleri hakkında bilgilendirme yapan Talus, “İlk olarak 75 yataklı olarak faaliyete geçen hastanede 4 ameliyathane, 9 yoğun bakım, 4 kroner yoğum bakım 13 tane yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Hastanemiz son teknolojik cihazlarla donatılmıştır. Hastanede çocuk polikliniğinde çizgi film karakterleriyle donatılarak çocuklarımız için adeta bir huzur ortamı oluşturulmuştur. Her branşta bölgeye hizmet vermek isteyen hastanemizde 10 Mayıs tarihinden itibaren fizik tedavi polikliniği açılacaktır. 1 Haziran’a kadar ise tüm poliklinikler ise hizmete girecektir” dedi.

SAAT BAŞI SERVİS

Sözlerine devam eden Talus, “Hastanemizde hasta odalarımız adeta otel konforunda tasarlandı. 64 tane tek kişilik hasta odası, iki ve üç kişilik odalarımızda bulunmaktadır. Karamürsel’den hastaneye ulaşmak isteyen hastalarla Gölcük’teki Aile Tıp Merkezi’nden saat başı servis kaldırılacaktır. 1 Haziran’dan itibaren de Başiskele’den de ring servislerimiz kaldırılacak.  Hastanede 40 tanesi doktor, 60 tanesi hemşire olmak üzere toplam 250 personel görev yapmaktadır” dedi.

10 ORTAK

Özel Aile Konak Hastanesinin 10 ortaktan oluştuğunu belirten Talus, “Şahin Talus, Veysel Besneli, Numan Ulay, Faruk Karakaya, Mustafa Çalışkan, Fisun Çelikkol, Rıza Güneli, Adem Ertunç, Aydın Uysal, Eray Çalışkan’dan oluşan aynı zamanda yüzde 75 Aile Tıp Merkezi ile yüzde 25 Özel Konak Hastanesi ortaklığında açılan Özel Aile Konak Hastanesi 11 bin metre kare alan üzerine kurulu. Özel Aile Konak Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte Gölcük merkezde bulunan Aile Tıp Merkezi, kapatılacak yerine ise ya ağız ve diş sağlığı merkezi ya da anaokulu ve ilköğretimden oluşan bir okul yapılmasını düşünüyoruz. Aile sağlığı merkezinin yerinin ne olacağı bir hafta içinde belli olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. 

25 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR