Sarıbay’dan Sirmen için açıklama

Yazılı bir açıklama yapan Sarıbay, “Partimizin duayeni, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı, 24. Dönem Milletvekili Sayın Sefa Sirmen hakkında hükmolun...

Yazılı bir açıklama yapan Sarıbay, “Partimizin duayeni, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı, 24. Dönem Milletvekili Sayın Sefa Sirmen hakkında hükmolunan  hürriyeti bağlayıcı cezanın Yargıtay’ca onanması üzerine infazına başlanılmıştır. Kamuoyunda bilgi kirliliğinin önlenilmesi için  CHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak basın açıklaması yapmak lüzumu hissedilmiştir” dedi.

 

1 YILI AŞKIN BÖLÜM AÇIK CEZAEVİNDE

“Sayın Sefa Sirmen hakkında doğalgaz işinin yapılmasının İZGAZ tarafından yüklenici SAEİ-SOFREGAZ-VİNSAN konsersiyumuna verilerek İzmit Büyükşehir Belediyesinin zarara uğratıldığı,  bu şekilde bu konsersiyuma haksız menfaat sağlandığı iddia olunarak zimmet suçunu işlendiği gerekçesi ile 6 Yıl 3 Ay hapis cezası verilmiştir. Suç tarihi itibari ile 647 sayılı infaz yasasına tabi olup denetimli serbestlik tedbiri ile birlikte infazı gereken ceza miktarı 18 ay’dır; bu cezanın 1 yılı aşkın bölümünün infazı açık ceza evinde gerçekleşecektir.”

 

SİRMEN AYAKKABI KUTUSUNDAN MAHKUM OLMADI

“Sayın Sefa Sirmen kimsenin parasını hırsızladığı için veya evinde ayakkabı kutusunda para bulunduğu için veya çocuğuna “ oğlum evdeki paraları sıfırla” dediği için veya koluna 700 bin dolarlık saati taktığı için veya baklava kutularında gönderilen paraları kabul ettiği için mahkum olmuş değildir”

 

ŞEREF MADALYASIDIR

“Suç işleyenlerin “ben bu yargıya güvenmiyorum” diyerek haklarında davalar açılmaması için kovuşturma izni verilmeyen veya suç işlendiği ayan beyan ortada olduğu halde takipsizlik kararı verilen ülkemizde Sayın Sefa Sirmen hakkında verilen mahkûmiyet kararı  şeref madalyasıdır.”

 

RAHŞAN AFFI

“Sayın Sefa Sirmen’in mahkum edildiği davaya konu olayla ilgili olarak önce Kocaeli 2. Asli Ceza Mahkemesine 1999/699 esas sayı ile hizmet sebebi ile güveni kötüye kullanma suçundan kamu davası açılmış, bu arada kamuoyunda Rahşan Ecevit affı olarak yer eden 4616 sayılı yasa yürürlüğe girmiş ve davanın kesin hükme bağlanması ertelenmiştir.”

 

SEFA SİRMEN ERTELEMEYİ KABUL ETMEDİ

“Sayın Sefa Sirmen ve arkadaşları suç işlemediklerine olan inançla ertelemeyi kabul etmeyip yargılanmak istediklerini beyan etmeleri üzerine Yargıtay 11. Ceza  Dairesi 20.02.2008 tarih 2008/934 sayılı kararıyla talepler kabul edilmiş, ancak zimmet suçundan yargılama yapılması gerektiği yolunda karar verilmesi üzerine Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2008/125 esas sayı ile kovuşturmaya devam olunmuş ve mahkemece 2011/64 sayılı karar ile beraatlerine hükmedilmiştir.”

 

AKP YÖNETİCİLERİ TEMYİZ ETTİ

“Bugün belediye yönetiminde olanlar ile ilgili verilen beraat kararlarını temyiz etmeyen AKP yöneticileri bu beraat kararını temyiz etmeleri üzerine Yargıtay 11. Ceza Dairesi 21.04.2014 tarih ve 2014/7662 sayılı kararıyla beraat kararını bozmuş, bozma üzerine Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinin  2014/217 esası ile kovuşturmaya devam edilerek bu kez mahkumiyet hükmü verilmiştir.”

 

YARGI SİYASALLAŞTI

“Aklanmak hakkımdır” diyerek davanın ertelenmesini kabul etmeyen Sayın Sefa Sirmen’in aynı delilerle önce beraatına karar verilip sonra aynı delillerle mahkûmiyetine karar verilmesi; kararların verildiği tarihlere bakıldığında yargını siyasallaştığı zamana denk geldiği açıktır. Dolayısı ile yıllarca Yuvacık Barajından dolayı Sayın Sefa Sirmen’i mahkum etmek isteyen zihniyet bu yolla başaramadığını İZGAZ üzerinden elde etmiştir.”

 

İZGAZ’DAN KAR EDİLDİ

“Bugün Kocaeli Kentinde hava kirliği yok ise doğalgaz kullanılıyor olmasındandır. Kocaeli  ili Türkiye’de doğalgazı kullanmaya başlayan ilk 3 ilden biridir. 110 Milyon dolara mal olan İZGAZ’ın 600 Milyon dolara yabancı şirkete satılmış olması Sayın Sefa Sirmen’in Büyükşehir Belediyesini zarara uğratmadığı aksine 490 Milyon dolar kazandırdığını ispatıdır.”

 

İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ

“Bugün Kocaeli’nde Yuvacık Barajı sayesinde su sıkıntısı yaşanmıyor ise, Körfez kirlilikten kurtuldu ise, depremde vefat edenlerin cesetleri kokmadan muhafaza edildi ise, etrafta çöp yığınları bulunmuyor ise, Kocaelispor marka oldu ise ve daha nice hizmetlerin altında Sayın Sefa Sirmen’in imzası vardır. Bugün partili partisiz herkes tarafından saygı duyulan insanların başında gelen Sayın Sefa Sirmen’in siyasallaşan yargının gücü ile mahkum edilmesi tüm Kocaeli halkının mahkum edilmesidir. Kocaeli’nin 15 yılına damga vuran, Kocaeli’ni yaşanılır kent yapan, parti ayrımı gözemeksizin herkese kucak açan Sayın Sefa Sirmen nezdinde  Kocaeli halkına yapılan bu haksızlığı içimize sindiremiyoruz”

Ahmet HAZER

25 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

NEYZEN - KESER DÖNDÜ,SAP DA DÖNDÜ.

SAYIN BŞKAN GEÇMİŞİ VEDE OLAYLARI LÜTFEN MANÜPLE ETMEYİN.

KİM KİMDİR BİLİNİYORRRR.

Yanıtla . 0Beğen 25 Haziran 14:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR