KO-MEK kursiyerleri barışın resmini çizdi

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kursiyerlerin motivasyonlarını yükseltmek ve yeteneklerini ortaya çıkartm...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kursiyerlerin motivasyonlarını yükseltmek ve yeteneklerini ortaya çıkartmak adına “Barış” temalı ödüllü resim yarışması düzenledi. Serbest teknikle çalışarak Barışı en güzel şekilde tuvaline yansıtan kursiyerlerin birbirinden güzel eserleri jüri tarafından değerlendirildi. Ödüllü resim yarışmasında birinci Gülsüm Gülbaş, ikinci Kadriye Okal, üçüncü ise Şükran Dağdemir oldu. Ayrıca KO-MEK kursiyeri Hilal Ekelik’in eseri de jüri özel ödülüne layık görüldü.

JÜRİ ESERLERİ DEĞERLENDİRDİ

KO-MEK resim kursiyerlerinin hazırladığı birbirinden güzel eserler Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi’nde sergilenerek değerlendirilmeye alındı. Jüride bulunan Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi İkramettin Karaman, Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Resim Eğitmeni Firdevs Çalışkan ve Özel Cebir Koleji Görsel Sanatlar Eğitmeni Melis Yener tarafından değerlendirildi.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

31 eserin yer aldığı yarışmada klasik kurallara, özgünlüğe ve perspektife uyumluluk göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda; Karamürsel KO-MEK kursiyeri Gülsüm Gülbaş birinci, Gebze KO-MEK kursiyeri Kadriye Okal ikinci, Yahya Kaptan KO-MEK kursiyeri Şükran Dağdemir üçüncü oldu. Yarışmayı kazanan kursiyerlere ödülleri 13 Haziran 2014 tarihinde düzenlenecek KO-MEK’in 10. Genel Sergisi’nde verilecek.

17 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR