Bakan Nihat Ergün Kılıçdaroğlu’nu yolsuzlukla suçladı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AKP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğü zamanı...

BÜYÜT

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AKP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğü zamanında yolsuzluk yapmakla suçladı.

AKP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi, Bağdat Caddesi Doğu Kışla Parkı’nın karşısında Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından açıldı. Açılışa Bakan Ergün’ün yanı sıra AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Başkanı Mahmut Civelek de katıldı. Açılışta Nevzat Doğan, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık ve Mahmut Civelek birer konuşma yaptı. Konuşmalarda seçimden zaferle çıkacaklarına olan inançlarını dile getirdi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğü döneminde yolsuzluk yapmakla suçladı.

KILIÇDAROĞLU’NU YOLSUZLUKLA SUÇLADI
Bakan Ergün konuyla ilgili şunları kaydetti “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürlüğü yaptı. SSK neden batmıştır? İlki kötü yönetim, yolsuzluk, partizanlık. Adam kayırmacılığından çok çekmiş bir kurumdur. Bu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun zamanında olmuştur. İsim isim sayarız. Kaç tane babasının soyadından, kaç tane annesinin soyadından imtiyazlı kişileri oraya yerleştirmiştir. Kaç tane Dev-Yol, Dev-Sol, PKK militanını eski hükümlü adı altında oraya yerleştirdi. Kaç tane ihale dosyasında yolsuzluk davası açılıp bazı yasal örgütsel nedenlerle dosyaların üstleri kapanmıştır. Biz bir şey söylersek ciddi söyleriz. Popülizm yapma lüksümüz yok. Boş söyleyemeyiz. İktidara gelmek isteyen 40 defa düşünecek.”

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR