“Adaylar temayül yoklamasıyla belirlenecek”

Kocaeli Fırıncılar Odasının düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün 5 yıllık belediye başkanlarını kamuoyu yokla...

BÜYÜT


Kocaeli Fırıncılar Odasının düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün 5 yıllık belediye başkanlarını kamuoyu yoklamaları ile yeni başkan adaylarını ise temayül yoklamasıyla belirleneceğini açıkladı
Kocaeli Fırıncılar Odası başkanı Ali Sarı ve yönetim kurulu üyelerinin dün düzenlediği kahvaltılı toplantılarının ilk konuğu AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün oldu. Fırıncılar Odası’nda gerçekleşen kahvaltılı toplantıda ilk olarak söz alan oda başkanı Sarı sezonun ilk konuğunu ağırladıklarını ve bundan sonra siyasileri konuk edeceklerini söyledi. Fırıncılar odasının konuğu olan Aygün ise 5 yıllık belediye başkanlarını kamuoyu yoklamaları ile yeni başkan adaylarını ise temayül yoklamasıyla belirleneceğini söyledi.
“YER SORUNUMUZ VAR”
Kocaeli Fırıncılar Odası Başkan Sarı, kapasite sorunu yaşadıklarını anlattığı konuşmasında “Milletvekilimiz 6 Ekim’de eşi Şükran Hanım ile birlikte hacca gidecek. Kendisi aynı zamanda helallik almaya geldi. Fırıncılar olarak bizim kapasite, yer sorunumuz var. Ekmekte her geçen yıl tüketim azalıyor. İlimizde 500 fırın var ve yılda bir milyon ekmek tüketilmiyor. Fırınlar yüzde 60-70 kapasite ile çalışsa ekmek bol ve ucuz olur” dedi.
“BİNA ALTLARINDA HİZMET VERİLMEMELİ”
AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün uzmanların ekmek tüketiminde halkı yanılttığını belirterek, “Sivil Toplum örgütleri ile zaman zaman bir araya gelmek güzel oluyor. Beyaz ekmek tüketimi azalıyor, siyah ekmek tüketimi çoğalıyor. Bu konuda uzmanlar halkı yanıltıyor. Herkes doğal ürünler tüketmeye başladı. Beyaz ekmek tüketimi toplum artık azaltıyor. Fırınların çok olmasına gelince depremde altında fırın olan tüm binaların yıkıldığını gördük. Fırınlar artık böyle şehir içinde bina altlarında hizmet vermemelidir” dedi.
“SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK”
AKP Kocaeli Milletvekili Aygün, 1 Ekim tarihinde başlayacak olan aday adaylığı başvuruları için 1 Kasım tarihine kadar süreceğini hatırlatarak “Genel merkez bunu tayin etti. Sonuç ne zaman açıklanır onu bilemiyorum. 5 yıl belediye başkanlığı yapmış adaylar kamuoyu yoklaması ile yeni başkan adayları ise temayül yoklamasıyla belirlenecek. 3 ayda bir kamuoyu yoklaması yapılıyor ve merkez ataması yapılacak. Belediye başkanlarını halk seçiyor ve bunun için son sözü halk söyleyecek” dedi.
“NE İSTEDİYSEK ALDIK”
AKP Milletvekili Aygün son olarak ilimizdeki sorunlara değindiği konuşmasında ilçelere adliye sarayları yapılacağını ve cezaevinin Kandıra’ya taşınacağının sinyallerini verdi. Aygün “Gebze ilçesi için 18 Kasım tarihinde adliye sarayı ihalesi yapılıyor. Gölcük ve Kandıra için de bakanımızdan söz aldık. Eski cezaevi yerine okul yapılması planlanıyor. Yeni yıkılan SEDAŞ binası yerine de Adliye Sarayı ek binası yapılacak. Bakan proje için talimat verdi ve bakanımızdan ne istediysek aldık. Sayın Fikri Işık bu konularda çok iyi hazırlık yapmış ve istenilen oldu. Cephanelik bölgesine ise 1.150 yataklı bölge hastanesi yapılacak. Dünyanın 4. büyük sağlık ta büyük ülkesi konumuna geldik” dedi.
“HALK BUNU GÖRÜYOR”
AKP milletvekili Aygün ülke ve Kocaeli için çalıştıklarını belirttiği konuşmasında yaptıkları her şeyi engellenmeye çalışıldığını ifade etti. Aygün “Türkiye de yapılan her hareketin altından bir organizasyon çıkıyor. Bizim yaptıklarımızı engellemeye çalışıyor. 2-3 ağaç bahane edilerek olaylar başka boyuta geçiyor. Dünya da oynan oyunlara bakıyoruz. Brezilya’da da oynanıyor. Biletler bahane ediliyor. Hükümet geri adım atıyor ama bakın eylemler devam ediyor. Bizde de aynısı yapılmaya çalışılıyor ve projeler engellenmek istiyor. Halk bunu görüyor. Yaptıkları yanlışı halk en kısa zamanda görüyor ve fark ediyor. Halk buna göre değerlendirme yapacaktır” dedi.

27 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR