“Arsanıza göz dikemeyecekler”

        Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Tavşantepe Mahallesi Kireç Ocakları sakinleri ile bir aray...

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Tavşantepe Mahallesi Kireç Ocakları sakinleri ile bir araya geldi. Sirmen, ardından Yeşilova Mahallesi Gamze Sokak sakinlerinden Emine-Adem Yüksel çiftinin evine konuk oldu.

 

RANT UYARISI YAPTI

Kireç Ocakları sakinleri ile bir araya gelen başkan adayı Sirmen’e ziyaretinde meclis üyesi adayları Şaban Sarıgülle, Bozkurt Uslu, Abdullah Koç, Muzaffer Gürfidan ve İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Demir de eşlik etti. Sirmen, Kireç Ocakları sakinleri ile fikir paylaşımında bulunarak, kireç ocaklarındaki vatandaşların 2. sınıf insan muamelesi gördüğünü, buradaki rantı arsa sahiplerinin alacağını, kimsenin buraya göz dikemeyeceğini söyledi.

 

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ

Toplantıda konuşan Kireç Ocakları sakinleri sorunlarını anlattı. Bölge halkı, mahalleli olarak kanalizasyondan dolayı yaşadıkları sıkıntıyı paylaşırken, “Mahallemiz yıllardır hizmet alamıyor. Belediye bizden istihdam anlamında hiç yararlanmıyor. Bu bölgeden kimseyi işe almıyor. Bu mahalle sürekli üvey evlat muamelesi görüyor” diye Sefa Sirmen’e dert yandı.

 

ALT YAPI DÜZENLENECEK

Mahalleliyi dinleyen Sirmen, buradaki sorunları bildiklerini ve çözümlerinin de hazır olduğunu söyelerek, “Yıllardır bana hep destek verdiniz. Girdiğim her seçimde burada hep 1. parti olarak çıktım. Sizlere kendimi borçlu hissediyorum. Bizden beklentiniz ne varsa 30 Mart’tan sonra yerine getireceğiz. Bu mahallenin alt ve üst yapısını uygun hale getireceğiz” dedi. Sirmen ayrıca geride kalan 10 yılda bölge halkının ikinci sınıf muamele gördüğünü söyledi.

 

BURAYA GÖZ DİKEMEZLER

Mahalleli ile sıkıntılarını paylaşıp çözüm önerilerini anlatan Sirmen, şöyle devam etti: “30 Mart’a kadar sabredin. Biz geldikten sonra hepiniz zenginleşeceksiniz. Kocaeli’nde büyük imar sorunu var. Yanınızda TOKİ 18 kat binalar yaptı. Sizlere 3, 4 kat izin verildi. Halkı sürekli ezdiler. Biz bu adaletsizliği ortadan kaldıracağız. Rantını buradaki arsa sahipleri alacak. Kimsenin elinden malı alınmayacak, artık kimse buraya göz dikemeyecek” dedi.

 

PROJELERLE GELİYORUZ

Kireç Ocakları sakinleriyle buluşmanın ardından Yeşilova Mahallesi Gamze Sokak’a geçen Sirmen, burada Emine-Adem Yüksel çiftinin evine konuk oldu. Samimi bir ortamda büyük bir ilgiyle karşılanan Sirmen, “Bizim görev aldığımız dönemde burası Bekirpaşa Belediyesi’ne aitti. Şimdi alt belediye yok. 30 Mart’a kadar yetki onlarda ama 30 Mart’tan sonra çok güzel projelerle geliyoruz” dedi.

 

KAÇANLAR HESAP VERECEK

Gençlere, emeklilere, kadınlara yönelik güzel projeleri olduğunu belirten Sirmen, “30 Mart tarihi ve seçimleri çok önemli. Son 10 yılda bütün değerlerimizi kaybettik. Bugün hesap vermekten kaçanlar bir gün mutlaka hesap verecekler” dedi.

 

20 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR