İl Genel Meclisi’nde Kadın Doğum Hastanesi konuşuldu

İl Genel Meclisi'nin ağustos ayı son oturumu Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Fahim Kılıç başkanlığındaki toplantıda 3 gündem ma...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi'nin ağustos ayı son oturumu Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Fahim Kılıç başkanlığındaki toplantıda 3 gündem maddesi ele alındı. Toplantıda CHP'li meclis üyesi Mehmet Kaçar, Seka Devlet Hastanesine taşınacak olan Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin akıbetini sordu.

İl Genel Meclisi'nin Ağustos ayı 5. oturumu Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda Kocaeli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi kararına istinaden taşınmazları il özel idaresine devredilen, Kocaeli Atılım Vakfına ait İzmit İlçesi, Yenidoğan Mahallesinde 16/737 arsa payına karşılık zemin katta bir dükkan ile Kemal Paşa Mahallesi Gakko Kervan Sarayı’nın 6. Katında, 204/19392 arsa paylı bir büronun satılması hakkında teklif görüşüldü. Madde oy birliğiyle hukuk komisyonuna havale edilerek önümüzdeki ay gündeme getirilmesine karar verildi.

HASTANENİN AKIBETİNİ SORDU
Toplantıda söz alan CHP'li meclis üyesi Mehmet Kaçar, Kent Kamuoyunun 2-3 aydır gündemini meşgul eden Alikahya Kadın Doğum Hastanesi il ilgili konuştu. “Bu hastane 2007 yılında faaliyete girdiğinde şehre uzaklığı, ulaşım zorluğu gibi sıkıntılarını dile getirdik ama o dönemin yetkili makamları hastane yapılacak dedi. Alikahya’daki hastane diğerlerine göre ilçedeki en modern hastanelerden biri. Seka’da 7 bin 500 doğum yapılırken Alikahya’da 3 bin doğuma kadar inmiştir. Hastanenin Seka’nın yükünü kaldıramayacağı çok açık bir biçimde ortadadır. Eğer dal hastanesi olarak donanımı arttırılıp geliştirilirse gerekli branşlarda hizmet vermesi mümkündür. Hastanenin kesin olarak Seka’ya bağlanıp hizmet vereceği gündemde. Bu hastanenin son yaşanan gelişmelerde ne konumda olduğunu hakkında bilgi almak istiyorum”. Bu konuya karşılık Başkan, hastanenin muhatabının meclis olmadığını ve hastane genel sekreterliğine yazı yazılmasını önderdi. Ardından sorunun çözümü için not aldıran Başkan, konunun hastaneye yazılı olarak bildirilmesine karar verdi.

TOPLANTI SONUNDA BAYRAMLAŞMA
Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Fahim Kılıç, Ağustos ayı katılımı ve çalışmaları için meclis üyelerine teşekkür ederek bayramlarını kutladı. 2 Eylül Pazartesi günü açılmak üzere il genel meclisi meclis toplantıları kapatıldı. Meclis Başkanı Fahim Kılıç ve üyeler toplantı sonunda birbirleriyle tek tek bayramlaştılar.

07 Ağustos 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR