Özel Aile Konak Hastanesi Kocaeli’ye HAYIRLI olsun

    Gölcük’ün ilk özel hastanesi olan Aile Konak Hastanesi’nin açılışı Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Vali Ercan Topaca, AKP Kocaeli Milletvekil...

 

 

Gölcük’ün ilk özel hastanesi olan Aile Konak Hastanesi’nin açılışı Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Vali Ercan Topaca, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı. Gölcük İhsaniye Çiftlik Mahallesi’nde Ford Otosan Sapağı mevkiinde 22 ayda tamamlanan özel hastane, bölgenin önemli bir eksikliğini giderecek.  

Gölcük’ün tek özel hastanesi olan Özel Aile Konak Hastanesi’nin açılış töreni saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan. Açılışta ilk olarak Özel Aile Konak Hastanesi Genel Koordinatörü Şahin Talus söz aldı. Talus hastane hakkında bilgi verdi. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eskiden hastanelerde kara Fatmalar birbirleriyle yarışıyordu. Hastaneye sağlam giren hasta çıkıyordu.  Sağlık sistemi içinde bütünlük yoktu.  Hastanelerde birini araya koymadan bir hediye vermeden bir ameliyat dahi olunamıyordu. Özel hastane diye bir şey yok. Onlarda halka hizmet veriyor” diye konuştu.

 

356 MİLYON’A MAL OLDU

Yüzde 25’i Özel Konak Hastanesi’ne ait olan ÖzeL Aile Konak Hastanesi Şahin Talus, Veysel Besneli, Numan Ulay, Faruk Karakaya, Mustafa Çalışkan, Fisun Çelikkol, Rıza Güneli, Adem Ertunç, Aydın Uysal, Eray Çalışkan’ın ortaklığıyla kuruldu. Çiftlik Mahallesi Ford Sapağı’nda  faaliyet geçen ve 35 milyon liraya mal olan 11 bin metre kare alan üzerine inşa erdilen Özel Aile Konak Hastanesi, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile  AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in katılımıyla resmen açıldı.


40 DOKTOR BULUNUYOR

Hastane içerisinde 4 ameliyathane, 9 yoğun bakım, 4 kroner yoğum bakım 13 kişilik yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Açılışı yapılan hastanenin yatak kapasitesi ise şimdilik 75 olarak belirlendi. Yatak sayısı ilerleyen aylarda 100’e çıkacak. Son derece donanımlı olan hastane içerisinde 50 doktor, 60 hemşire görev yapıyor. Toplamda 250 personelin istihdam edildiği hastanenin başhekimi ise Doktor Veysel Besneli  yapıyor. Hastane koordinatörü ise  Şahin Talus.


 

HASTAYA ÇİÇEK VERDİLER

Açılışta konuşan Vali Ercan Topaca, “Özel sektör devlet hastanelerine yakışır hastane binaları yapıyor. Bizimde devlet olarak onların daha çok hastane yapmasını sağlayacak imkanları  sağlamalıyız” dedi.   Konuşmaların sona ermesinin ardından İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun yaptırdığı dua ile protokol üyeleri Özel Aile Konak Hastanesi’nin açılışını yaptı. Açılışın ardından protokol üyeleri hastaneyi gezdi.. Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, hastanede tedavi gören Mehtap Duman’a çiçek verdi.

230 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Dış görünüşü çok şık olan hastanenin her biriminde, hem hastaların, hem refakatçilerin ihtiyaçları için gereken her şey düşünüldü. 35 milyon liraya mal olan hastanede son teknolojik cihazlarla donatılan yoğun bakım ve ameliyathaneler bulunuyor; tüm branşlarda hizmet veriliyor. 11 bin metrekare kapalı alanı bulunan hastanede 30’u uzman, 5’i pratisyen doktor, 65’i hemşire, 30’u yardımcı sağlık personeli olmak üzere toplam 230 kişi çalışıyor. 

 

 

 

 

13 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR