KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS’ta zirvede

Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bilgiye göre, 2015 Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) başarı sıralamasında, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimli...

Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bilgiye göre, 2015 Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) başarı sıralamasında, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de eğitim veren 41 diş hekimliği fakültesi arasında birinci sırada yer aldı. Mezun olduktan sonra diş hekimliği alanında uzman olmak isteyen diş hekimleri, Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’na giriyorlar. Sınav sonucunda başarı gösteren diş hekimleri, sekiz ana bilim dalından birini tercih ederek o alanda uzmanlaşıyorlar.

 

İLK SIRADA YER ALDI

Ülkemizde 2012 yılından bu yana Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı yapılıyor. Bugün itibari ile 33 devlet ve 8 özel olmak üzere toplam 41 diş hekimliği fakültesinin eğitim verdiği ülkemizde YÖK tarafından açıklanan bilgilere göre Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2015 DUS puan ortalamasında ilk sırada yer alma başarı gösterdi.

 

“DİNAMİK BİR KADROYA SAHİBİZ”

Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İhya Karaman, genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını ve bu başarının her geçen gün artarak devam edeceğine inandıklarını belirtti. Prof. Dr. Karaman, dört yıldır yapılan DUS sınavında böylesine bir başarıyı yakalamanın önemine vurgu yaparak, “Bu başarıda emeği bulunan hocalarımıza, araştırma görevlilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye de minnet borçluyuz” dedi.

 

4’ÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ

2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayan ve giderek büyüyen Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi şu an 21 öğretim üyesi, 34 araştırma görevlisi ile hizmet veriyor. 450 öğrencisi bulunan Diş Hekimliği Fakültesi bu yıl 64 öğrenci ile dördüncü dönem mezunlarını verdi. 

30 Temmuz 2016 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR