Ruhi Çavdar göreve hazır

MHP İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adalı olan Ruhi Çavdar dün Yıldız Restaurant’ta düzenlediği toplantı ile aday adaylığını...

BÜYÜT

MHP İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adalı olan Ruhi Çavdar dün Yıldız Restaurant’ta düzenlediği toplantı ile aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Partililerden büyük destek gören Çavdar, MHP’nin her noktasında göreve hazır olduğu ifade etti.

MHP İl Başkanlığı görevini 4,5 yıl sürdüren ve ardından genel merkezin aday adayı olacak partililerin 31 Aralık 2010 tarihine kadar istifa etmesini istemesi sonrasında görevinden ayrılan Ruhi Çavdar dün fuar alanındaki Yıldız Restaurant’ta düzenlediği toplantı ile aday adaylığını duyurdu. Çavdar’ın, düzenlediği milletvekili aday adaylığı tanıtım programına gelen partililer, salona sığmadı. Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı herkesin tıklım tıklım doldurduğu salonda, Çavdar’a sevgi gösterilerinde bulunuldu. Salon Türk bayraklarıyla süslenirken, Çavdar’ın geçmiş yıllarda yaptığı çalışmalar ve basında yer alan haberleri gösterildi.

YALNIZ BIRAKMADILAR
Toplantıya MHP Milletvekili Cumali Durmuş, İl Başkanı Celalettin Yaylak, MKY Üyesi Abbas Bozyel, İstanbul’dan milletvekili aday adayı olan eksi futbolcu Saffet Sancaklı, Partinin önde gelen isimlerinden Adnan Metin, milletvekili aday adayları Lütfü Tarkkan, Kemal Köse, Zekai Kahyaoğlu, Erinç Gürbüz, Zeki Yaşar, Aygutşat Selçuk, İsmail Kurt, İsmail Okumuş, Neslihan Zorlu, Çağdaş Duyar, Hamit Kuş, Hilal Elmas, Celal Erdöl, Hasan Galyan, Rıza Ağdağ, Veysel Çelik, Turgay Karabulut, Filiz Kıymaz ve babası Kamil Çavdar, kızı Eda Çavdar, eşi Filiz Çavdar ile oğlu Kamil Çavdar da katıldı.

AKP’YE CEVAP VERDİ
Toplantıda konuşan Yaylak, “Daha düne kadar MHP barajı aşamaz diyenler, şimdi kendi yaptıkları anketlerde görüyorlar ki biz barajın altında kalmayacağız. Bilinsin ki Kocaeli’de son yapılan ankette oy oranımız yüzde 27.2’dir” dedi. Çavdar’a başarılılar dileyen Sancaklı, “Şehirlerin markaları vardır. Kocaeli’nin markası Kocaelispor derledi. Ancak şimdiki noktada herkesin içini acıtıyor. Söz veriyorum ki iktidara geldiğimizde ilk iş olarak Kocaelispor’un eski şanlı günlerine geri dönmesi için burada olacağım. Birbirimize rakip olmamamız lazım. Önemli olan MHP’nin iktidarıdır” dedi.

ÇAVDAR SERT KONUŞTU
Çavdar’ın kendisinde önemli bir yeri olduğunu belirten Durmuş, “Ülkücüler, ülkülerinin gerçekleşmesini iki cihanda da bekliyor. Bu ülkeyi seviyorum, bu ülke olmazsa Ruhi Çavdar olmazdı. Ruhi Çavdar adam gibi adamdır. Siyasette yer almak kişilikle doğru orantılıdır” diye konuştu. Konuşmasına ıslık ve alkışlarla başlayan Çavdar ise, “Türk milletini temsil edilen mecliste alçak ve namussuzların rahatça kol gezmesinin sebebi AKP’nin 8 yıllık iktidarıdır. Bugün Türkiye’de emniyet amirine tokat atmayı cesaret edenler, bu gidişle bize yaşama hakkı vermeme cesaretinde bulunacaklar.

TEK BAŞINA İKTİDAR
Her yıl borçlanmayı artırarak sadece yardım ettikleri gösteriyorlar. Bu şekilde ilerleyen bir devletin insanı olmaktan utanıyorum. Terörün sıfıra indirildiği günleri yaşamak istiyorsak, yapılan açılımlara karşı tepkimizi göstereceksek, MHP’yi tek başına iktidar yapacağız. Ben milletimi mutlu edecek çalışmaların içine girdim. Bu şerefle devam edeceğim. Ben taşın altına elimi soktum. Benim gibi elini taşın altına sokan diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Ben nerede yer alırsam alayım, bu hareketin her noktasında görevimi yapacağım” açıklamasında bulundu.

28 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR