“SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK”

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Şubesi tarafından sabah kahvaltılarının bu defaki konuğu Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydın...

BÜYÜT

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Şubesi tarafından sabah kahvaltılarının bu defaki konuğu Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık oldu. Derneğin sosyal tesislerinde gerçekleşen kahvaltıda, İl Sağlık Müdürü Aydınlık, TÜMSİAD üyelerine, Türkiye ve Kocaeli’nin sağlık konuları hakkında bilgi verdi. Ev sahipliğini TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz’ın yaptığı programa, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık’ın yani sıra, Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Oğuzhan Değirmencioğlu ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Doğu Marmara Bölge Müdürü Şemsettin Özcan ile dernek yönetim kurulu ve üyeler katıldı.

TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI
2003 yılından bu yana Türkiye’de bazı taşların yerine oturmaya başladığından bahseden İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, sağlıkta yaşanan bu büyük değişimi iki cümleyle ifade ederek, “2003 yılında hasta memnuniyeti yüzde 17 iken bu rakam şimdilerde yüzde 70’lerde” dedi. Ülkemizde sağlık alanında yapılan reformlarla birlikte devlet hastanelerin de çağ atladığını ifade eden Aydınlık, “Artık hastanelerde eczane önünde sıra, ameliyat ve görüntüleme hizmetleri için aylarca gün beklemek gerilerde kaldı” dedi.

HAKLARINIZI İYİ BİLİN
İlimizde sağlık alanında yapılan ve planlanan yatırımları ilk ağızdan aktaran Aydınlık, “Vatandaşların en çok hasta haklarını bilmeleri gerektiğine işaret edip, ilimizde bulunan toplam 9 Devlet Hastanesi, 1 Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde hasta hakları birimlerini hastaların kolayca ulaşabilecekleri yerlerde kurduklarını belirtti. "Vatandaşlarımız hastanelerde hasta hakkı ihlaline uğradıklarını düşünüyorlarsa, eleştiri, öneri ve teşekkürlerini bildirmek için hasta hakları birimlerine başvurabilirler. Sorunlar hasta hakları sorumlusu tarafından mümkün olduğunca anında çözümlenmeye çalışılır. Anında çözülemeyen sorunlar için bırakılan dilekçe ise ilgili kurullarda en kısa zamanda çözülerek en geç 15 iş günü içinde bilgi verilir’ diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ
Sağlıkla ilgili yatırımlardan da bahseden Kocaeli İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’nin 25 iline kurulması planlanan Şehir Hastanesi’nden birisinin de Kocaeli’de Cephanelik bölgesine yapılacağını , ‘Yapılması planlanan Şehir Hastanesi aynı zamanda bölge hastanesi işlevini de görerek Sakarya, Bolu ve Düzce illerine de hizmet verecek. İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışacak olan Şehir Hastanesi 210 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Tıp’ta “Son Durak Hastane” olarak nitelenen, her türlü branşın bulunduğu hastanelerden olması planlanan Şehir Hastanesi’nden başka bir hastaneye sevk yapılmasına gerek kalmadan her türlü teşhis, tedavi ve operasyonlar yapılacak. Şehir Hastanesi kompleksinin içinde Onkoloji Hastanesi, Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bulunacak’ şeklinde konuştu. Aydınlık ayrıca,Toplam üç bin beş yüz kişinin çalışması planlanan Şehir Hastanesi kompleksinde gün içerisinde kırk bin kişilik sirkülasyon olacağının tahmin edildiğini belirtti.

KEYİFLİ SOHBET OLDU
TÜMSİAD’ın tanıtım filminin de gösterildiği programa katıldığı ve verdiği bilgiler için İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık’a teşekkür eden TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, Kocaeli’nin sağlık hizmetleri sıralamasında ilk sıralarda yer aldığını belirterek, yüksek standartlarda sunulan sağlık hizmetlerinin, bu duruma ciddi bir katkısı olduğunu vurguladı. Sağlık hizmetlerinin, kalitesinin daha da yükseltilerek vatandaşlara sunulmaya devam edileceğine inancının tam olduğunu belirten Erdoğan Yılmaz, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık’a çalışmalarını Kocaeli’ye yakışır şekilde sürdüreceğine olan inancını dile getirerek başarılar diledi.

18 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR