Çokyaşar, “Vatandaşlarımız iş istiyor”

Kocaeli Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın açıklamasında “Romanla...

BÜYÜT

Kocaeli Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın açıklamasında “Romanlar iş-kur’a kayıt yaptırsın” dedi.

Sivil Toplum Merkezinde gerçekleşen basın açıklamasına Kocaeli Kadın Roman Derneği Başkanı Emine Dömek, Kocaeli Roman Müzisyen ve Sanatçılar Derneği Başkanı Veysel Kan, Körfez Roman Derneği Başkanı Bayram Denizci, Gebze Roman Dernek Başkanı Yaşar Şencan, Kandıra Roman Dernek Başkanı İhsan Okatan, Karamürsel Roman Dernek Başkanı Ayhan İrik, Derince Roman Dernek Başkanı Salih Demirel, İzmit Serdarlı Romanlar Dernek Başkanı Aslan Narçiçeği, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kuttekin, Kadın Kolları Başkanı Nilay Büyükyaşar, Erenler Mahallesi Temsilcisi Yalçın Hazer, Cedit Mahallesi Temsilcisi Hüseyin Taşkıtan, Terzi Bayırı Mahallesi Serdar Emek, Kireçocakları Mahallesi Temsilcisi Benzegül Tavcı, Gültepe Temsilcisi Berkant Poyraz, Yenimahalle Temsilcisi İsmail Anlar ve Topçular Mahallesi Temsilcisi Tarık Elkay katıldı.

ANKETE KATILSINLAR
Ahmet Çokyaşar yaptığı açıklamada “ İşkur genel müdürlüğü tarafından Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı olarak İzmir’e davet edildim. 14 – 16 Eylül tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İzmir de gerçekleşecek olan İstihdam Projeleri seminerine katılacağım. Kocaeli’de İş-kur tarafından yapılan İstihdam ile ilgili ankete tüm roman vatandaşlarımız katılsın. Bu anketin amacı işsizliğe çare bulmak, romanlara uygun iş alanlarının oluşturulabilmesi ve buna göre kurslar açmak olduğunu söyledi.

ATA MESLEKLERİ BİTTİ
Çokyaşar, “Atalarımızdan bize kalan kalaycılık, elekçilik, bohçacılık, sepetçilik ve pazarcılık gibi meslek alanlarının gün geçtikçe biraz daha daraldığını görüyoruz. Bunun için farklı alanlarda istihdam edilebilmemiz için meslek kurslarına mutlaka gidilip sertifika alınması gerekiyor” dedi. Çokyaşar, bu anket çalışmasının il temsilcilikleri ile Serdar Mahallesinde başlayıp, Kireç ocakları ve Kandıra genelinde olmak üzere üç noktada yapılacağını ve bu çalışmaların Türkiye genelinde gerçekleşeceğini söyledi.

07 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR