Yaylak: AKP ve HDP ortak çalışıyor

MHP olarak kendilerini sorguladıklarını belirten Yaylak “AKP ve HDP’nin her konuda ortak hareket ettiğini dile getirdi” dedi.   MHP’den milletvekili...

MHP olarak kendilerini sorguladıklarını belirten Yaylak “AKP ve HDP’nin her konuda ortak hareket ettiğini dile getirdi” dedi.

 

MHP’den milletvekili aday adayı olan eski il başkanlarından Celalettin Yaylak, partisi ile ilgili ilginç tespitlerde bulundu. Yaylak, ülkedeki milliyetçi ve muhafazakar seçmen bulunmasına rağmen beklentilerin altında kalmalarını, “Bu konuda kendimizi sorguladık. Halkımıza kendimizi daha çok anlatacağız” dedi.

 

HDP’nin seçime parti olarak girmesini de, “Fark etmez” sözü ile değerlendiren Yaylak, “Meclise girseler de girmeseler de bizim için fark etmez. Çünkü zaten AKP ile ortak hareket ediyorlar. AKP’nin hedefi, Öcalan’ı çıkarmak. Bu HDP’nin amacı olan günelydoğuda Kürt devleti projesinin zemini olur” dedi.

 

Geride kalan kongrede il başkanlığı için adınız geçmişti. Böyle bir düşünceniz oldu mu?

Hayır, düşünmedim, öyle bir amacım yoktu. Benim için önemli olan MHP'nin başarılı olmasıdır. Makam mevki sahibi olmak gibi bir niyetim yok.

 

Neden milletvekili olmak istiyorsunuz?

Türkiye Cumhuriyeti değerlerinin tahribata uğradığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkenin doğru yönetilmediğini ve sürekli kötüye giden bir durum olduğunu gördüğüm için kendimi sorumlu hissettim. Ülkem bu kadar zor bir dönemeçten geçerken ben bekleyemezdim, bir şeyler yaparak MHP’nin iktidara gelmesi için çalışma ihtiyacı hissettim. Bugüne kadar edindiğim bilgi ve birikimi halkımıza aktararak hizmet etmek istedim. Genel merkezle ve parti teşkilatlarıyla görüştüm ve aday adayı olmaya karar verdim.

 

Adaylık sıralaması sizin için önemli mi?

Sıralama benim için hiç önemli değil. Yakın zamanda sıralamalar belli olduğunda herkes daha yakından görecek, sıralamamız ne olursa olsun alanda olacağız ve MHP’nin başarısı için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ben zaten şimdiden alana indim ve çalışmalarıma başladım. MHP’ye karşı olan sempatinin ne kadar arttığına da bizzat alanda şahit oldum. Milletimizin kafasının bir yerlerinde hep MHP’nin olduğunu bir kez daha görme fırsatı buldum. Bu seçimlerde halkımıza en iyi şekilde anlatarak MHP’yi hak ettiği yere getireceğiz.

 

MHP, Kocaeli’de ve Türkiye genelinde istediği sonuçları bir türlü elde edemiyor. Bunun sizce sebebi nedir?

MHP istediğini elde edememiştir bu güne kadar. Ancak istenen sonuç elde edilememişse bunun sorumlusu biziz. Demek ki kendimizi halkımıza yeterince anlatamamışız. Kocaeli'de ve Türkiye'de bu kadar muhafazakar ve milliyetçi insan bulunmasına rağmen biz niye istediğimiz oyu alamıyoruz diye kendimizi sorguladık. Yapacağımız çalışmaları gözden geçirdik. 7 Haziran seçimlerinde daha fazla ve aktif çalışmalar üzerinde olcağız. Daha fazla halkın içine gireceğiz ve kendimizi anlatacağız. Bu seçimlerde kendimize güveniyoruz, istediğimiz sonucu alacağız.

 

Kocaeli'ye yeterince yatırım yapıldığını düşünüyor musunuz?

Kocaeli, bakıldığında Büyükşehir olduğu gözleniyor. Ancak, sokaklarında bir gezin bakın, sıradan bir Anadolu illerinden farkı yok. Bir Büyükşehir görünümünde değil. 11 yıldır AKP’li yerel yöneticiler olmasına rağmen bir türlü beklenen gereken hizmetler yapılmadı. Bu açık bir şekilde göstermektedir ki, buraya gelen kaynaklar yolsuzluğa gitmektedir. Kocaeli bakıldığında bir Bursa, Antalya, Eskişehir, Kayseri, İzmir ayarında olması gereken bir şehirken onlardan çok uzak bir profil çiziyor. Bu iller ulaşım, alt yapı ve raylı sistem sorununu çözmüş illerdir. Ancak AKP’li yerel yöneticiler yıllar önce seçim vaatleri verdiler, ancak hiçbirisini yapmadılar.

 

Sizce Türkiye dindarlaşıyor mu?

Dindarlaşmanın ölçütü nedir ki. Bu iktidar değil mi zinayı serbest bırakan. Yine bu iktidar domuzu kasaplık et statüsüne soktu. Zinalar, fuhşiyat ve sapkınlıklar arttı. Türk aile yapısı dejenere oldu. Türkiye dindarlaşıyor diyorlar, fakat camiler bomboş. Camilerin boş olduğu, zinanın bu kadar fazla olduğu bir ülkenin dindarlaştığı söylenemez. Diğer taraftan ülkenin gerçekten dindarlaşması bizi mutlu eder, ancak bunu göremiyoruz.

 

İnsanlar neden hala AKP oy veriyor?

AKP insanları kendine mecbur etmiş durumda. Az önce söylediğim gibi 18 milyon insan sosyal yardım alıyor. Sosyal yardımlar yaparak insanları kendilerine muhtaç hale getiriyorlar. Halkımız da kendini AKP'ye mecbur hissediyor. Bir türlü cesaret ederek vazgeçemiyorlar. Ancak bu seçimlerde gerçekten çok iddialıyız. Bu algıyı kıracağız ve halkımızın oylarını MHP'ye vermesi için olağan üstü çalışma içerisinde olacağız.

 

HDP'nin seçimlere parti olarak girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

HDP meclise girse de girmese de fark eden bir şey olmayacak. Meclise girse AKP ile birlikte olacak, Oslo'da görüştüklerini birlikte hayata geçirecekler. Meclise giremese de yine HDP'nin oyları AKP'ye geçecek, AKP de yine aynı şekilde yapılması gerekenleri yapacak. HDP başından beri güneydoğuda bir Kürt devleti hayali kuruyor. AKP kademeli olarak Öcalan'ı hapisten çıkarmak istiyor. Bunu öncelikle ev hapsine sonrada tahliye olarak gerçekleştirmek istiyorlar.

 

MHP’nin bu seçimlerdeki hedefi nedir?

Biz MHP olarak önceliğimiz iktidarı almaktır. Bunu başaramazsak Türkiye'nin ana muhalefet partisi olacağız. 21 Mart’ta olağan genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz ve ardından çalışmalarımızı daha aktif bir şekilde yapmaya çalışacağız. Kongre sonrası seçilecek olan yeni yönetimimizle birlikte yeni bir heyecanla halkımıza giderek MHP'yi anlatacağız. Geliştirdiğimiz Etkili Sandık Görevlisi (ESG) projesi ile tüm seçmenlerimize ulaşacağız ve projelerimizi anlatacağız.

 

MHP-BBP-SP seçim ittifakı olur mu?

Bizim MHP olarak herkese kapımız açıktır. Fakat kurallarımız ve kırmızı çizgilerimiz bellidir. Kimse ile pazarlık yapmayız. Bizimle birlikte seçime girmek isteyen partilere kapılarımızı kapatmayız. Birlikte kuvvet vardır. Bu seçimlerde MHP'nin insanların beklentisini karşılayacak bir oy oranı alacağımızı düşünüyorum. 8 Mart sabahı herkesin ezberi bozulacak ve şimdiden bir takım hesaplar yapanlar o zaman tekrar hesap yapmak zorunda kalacaklardır. Röportaj: Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

Celalettin Yaylak kimdir?

1977 Ordu'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Gebze'de tamamladı. Körfez’de ticaret hayatına atıldı. 2007 yılında Körfez Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı yaptı. 2009 yılında Kocaeli il yöneticiliği yaptı. 2010-2012 yılları arasında il başkanlığı yaptı. Halen Körfez ilçede ticaret hayatına devam etmektedir. MHP'de Kocaeli 25. dönem milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

yay.jpg

11 Mart 2015 Kocaeli-


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

alperen - önce açıklamanız gereken 350 milyar dolar ve molotof kardeşliği

Yanıtla . 0Beğen 11 Mart 17:30
02

meltem - bence sizler hdp ile ortak çalışıyorsunuz iç güvenlik yasasında mecliste ortak çalıştığınızı çok güzel gördük

Yanıtla . 0Beğen 11 Mart 17:30
01

İLDENİZ KUTLUTÖRE - BU YAYLAK DURMADAN YAYLANIYOR, AKP'YE GEÇMİŞTİ, ŞİMDİ YİNE MHP'Lİ OLMUŞ..MHP'DE DE NE MİDE VARMIŞ?

Yanıtla . 0Beğen 11 Mart 17:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR