Tarhan: Meclis ve AKP, Erdoğan’ın vesayeti altında

Tarhan, Gebze’nin Ulus ve Yavuz Selim Mahalleleri’nde deyim yerindeyse sokak sokak dolaşarak, CHP’nin koalisyon ilkelerini ve Türkiye’nin 5 temel soru...

Tarhan, Gebze’nin Ulus ve Yavuz Selim Mahalleleri’nde deyim yerindeyse sokak sokak dolaşarak, CHP’nin koalisyon ilkelerini ve Türkiye’nin 5 temel sorununu yurttaşlarla paylaştı.
 

GEBZE’DE SOKAK SOKAK DOLAŞTI
Geçtiğimiz günlerde Kartepe ilçesinde koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması hakkında yurttaşları bilgilendiren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bu kez Gebze’de çalışmalarını sürdürdü. Gebze’de yurttaşlardan gelen soruları yanıtlayan Tarhan, “çözümsüzlüğün adresi, sayın Cumhurbaşkanı’dır. Genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye adına önemli bir özveride bulunarak, ortaya ‘Önce Türkiye, sonra CHP’ felsefesini ortaya koydu” dedi.
 

SÜRECİ ERDOĞAN SABOTE ETTİ
Açıklamalarına devam eden Tarhan, “Sürecin başından itibaren yüksek profili ve 4 yıl süreyle iktidarda kalmayı hedefleyen bir koalisyon olmasını istedik. Ana hedeflerimizden bir tanesi ise koalisyon ortakları arasında güven ve samimiyet ortamı oluşturulmasıydı. Fakat süreci Erdoğan’ın veto etmesiyle birlikte koalisyon görüşmeleri olumsuz sonuçlandı. CHP olarak bir sonraki seçimleri düşünerek değil, Türkiye’nin geleceğini düşünerek hareket ettik” diyerek sözlerine devam etti.
 

YURTTAŞLAR VESAYETTEN RAHATSIZ
Yurttaşların Cumhurbaşkanı’nın TBMM’ye müdahalesinden rahatsız olduğunu dile getiren Tarhan, “Cumhurbaşkanı’nın anayasada belirtilen yetkilerin dışına çıkmaması ve tarafsızlığını koruması sağlanmalıdır. Parlamenter demokratik sistem üzerindeki vesayet kaldırılmalıdır. Sokakta görüyoruz ki yurttaşlar, TBMM ve AKP üzerinde kurulan vesayetten son derece rahatsızlar. Halk çözüm ve uzlaşma istiyor. Fakat Erdoğan milli iradenin önünü tıkayan unsur olarak ortaya çıkıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

16 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR