GENÇLİK MECLİSİ, ANAYASA ÇALIŞTAY RAPORUNU TBMM’YE SUNDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Türkiye’deki sivil anayasa çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği Anayasa Çalıştayı ile ilgili raporunu...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Türkiye’deki sivil anayasa çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği Anayasa Çalıştayı ile ilgili raporunu TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na sundu. Gençlik Meclisi üyeleri geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek söz konusu çalıştayla ilgi milletvekillerine geniş kapsamlı bir brinfing verdi. Ülkenin en önemli gündem maddelerinden biri olan Anayasa ile ilgili olarak hazırlanan rapor milletvekilleri tarafından takdirle karşılandı. Gençlik Meclisi’nin Anayasa Çalıştay raporu resmen Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na gönderildi.

GENÇLİK MECLİSİ TBMM’DE
Gençlik Meclisi Anayasa Çalıştayı raporunu TBMM’ye, Gençlik Meclisi Başkanı Enis Göçer, Gençlik Meclisi İnsan Hakları ve Hukuk Çalışma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaçan, Komisyon üyesi Alper Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Çalışma Komisyonu Başkanı Ömer Tekeş’ten oluşan ekip sundu. Gençlik Meclisi’ne Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ercan Azak da eşlik etti.

KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİYLE BULUŞTULAR
Gençlik Meclisi heyeti meclis ziyaretleri sırasında Kocaeli milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur ve Muzaffer Baştopçu ile de bir araya gelme fırsatı yakaladı.

ŞENTOP’A RAPORU SUNDULAR
Meclis Genel Kurulu’nda bir süre görüşmeleri izleyen Gençlik Meclisi heyeti daha sonra Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Prof. Dr. Mustafa Şentop ve diğer milletvekilleri ile bir araya gelerek Anayasa Çalıştay Raporu’nu sundu. Gençlik Meclisi üyeleri burada Anayasa Çalıştay’ı ile geniş kapsamlı bilgi verdi.

ŞENTOP GENÇLİK MECLİSİ’Nİ KUTLADI
Meclisin raporunu inceleyen ve bilgileri not eden TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Prof. Dr. Şentop, “Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri olan sivil anayasa konusunda Gençlik Meclisi son derece önemli bir çalışma gerçekleştirmiş. Gençlerimizin ülke meselelerine gösterdiği ilgi ve duyarlılık bizi son derece mutlu etti, kendilerini kutluyorum” dedi. Prof. Dr Şentop daha sonra hazırlanan raporu Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na resmen gönderdi.

GENÇLERİMİZLE GURUR DUYDUK
Gençlik Meclisi üyeleriyle bir araya gelen Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de, Gençlik Meclisi’nin hazırladığı raporun anayasa çalışmalarına katkı sunacağını söyledi. İlyas Şeker, Kocaelili gençlerin ülke meselelerine akademik ve bilimsel çalışmalarla katılımlarının kendilerine gurur verdiğini sözlerine ekledi.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR