'10 Temmuz'da herkesi bekliyoruz'

19 Haziran’da yapılmak istenen olağan üstü kurultay öncesinde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 10 Temmuz’da yapılacak olan büyük kurultaya herkesi bekliyor...

19 Haziran’da yapılmak istenen olağan üstü kurultay öncesinde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 10 Temmuz’da yapılacak olan büyük kurultaya herkesi bekliyoruz. Tüzük değişikliği ve genel başkan seçimi yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

 

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağan üstü kurultay çalkantılarında 19 Haziran’da çağrı heyeti tarafından yapılan çağrı ülkücüler arasında en çok gündeme gelen durum oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ilimizden destek veren 14 üst kurul delegesi MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün davetlisi olarak bir araya geldiler.

 

ice11-078.jpg

 

FIRSAT VERİLEN KİŞİLERDİR

Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, üst kurul delegelerine ve ilçe başkanlarını İntiba Restoran’ta iftar sofrasında ağırladı. İftar sonrasında açıklama yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli bugüne kadar ülkücüleri hiçbir konuda yanıltmamıştır. MHP Türk Siyasetinde her zaman belirleyici olmuştur. Bugün değişim adına sahnede arz-ı endam edenler, dün her türlü makamda kendilerine fırsat verilen kişilerdir. Ülkücüler birlik olup bu sınavı da atlatacaklar ve MHP milletimizin teminatı olarak var olmaya devam edecektir” dedi.

 

ice2-005.jpg

 

BAHÇELİ’YE TAM DESTEK

Bugün MHP yönetimine talip olanlar değişimden değil değişiklikten bahsetmektedir diyen Ünlü “Hiç kimse MHP’nin çizgisinde bir sapma olduğu iddiasında bile bulunmaya cüret edememektedir. MHP 47 yıllık ideolojik fikriyatını şahıslara endekslemiş bir parti değildir. Şu an Genel Başkanımız hareketimizin lideridir ve biz Kocaeli üst kurul delegeleri olarak liderimizin yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

TÜM UYARILARDA HAKLI ÇIKMIŞ

Biz kısa mesafe koşucusu değil diyen Ünlü “Biz ülkücülerin hemen yarın iktidar olacağız, ne olursa olsun iktidar olacağız gibi altyapısı olmayan vaatlere karnı toktur. MHP Aziz Türk Milleti’nin yegâne teminatı olarak bugüne kadar nasıl var olduysa bundan sonrada olmaya devam edecektir. Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli özellikle AKP iktidarı boyunca ortaya koyduğu tüm uyarılarda haklı çıkmış ve en kritik dönemlerde bu hareketin Ülkenin Teminatı olduğunu göstermiştir. Buna Aziz Türk Milleti şahittir, bizlerde şahidiz” ifadelerini kullandı.

 

İKTİDARA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEKTİR

Dün konjonktür gereği var olan siyasi yapılar misyonunu tamamlayıp nasıl yok olduysa, çok yakın zamanda AKP’nin akıbeti aynı şekilde temayüz edecektir diyen İl Başkanı Ünlü “Hemen hemen her seçimde bir el partimize operasyon yapmaya tevessül etmiştir. Genel Başkanımızın üstün ferasetleriyle hareketimiz ve partimiz bu süreçleri oyuna gelmeden atlatmış yoluna devam etmiştir. Bu süreci de atlattıktan sonra ülkücüler tek vücut olarak mücadelesine devam ederek iktidara emin adımlarla yürüyecektir” dedi.

 

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMASI KAÇINILMAZDIR

Bizler genel başkanımızdan eminiz diyen Ünlü “Bizler genel başkanımızdan razıyız. Bizler genel başkanımıza tabiyiz. Bizim için ana hedef, ülkenin birliğidir. Şüphesiz zamanı geldiğinde iktidarda olacağız. MHP Üzerinde oynanan kirli oyunları bir kez daha def ettikten sonra kutlu yürüyüşüne daha emin adımlarla devam edecektir. Bu gün hareketimizin bölünmesi için el oluşturanların yarın hayal kırıklığına uğraması kaçınılmazdır” açıklamasında bulundu.

 

10 TEMMUZ’DA KONGRE

Biz MHP Kocaeli il teşkilatı olarak 10 Temmuz 2016 Tarihindeki kongreden sonra bir olup, birlik olup, bu kentteki tüm ülkücüleri dahil ederek yolumuza devam edeceğiz diyen Ünlü “Her hangi bir ülkücünün diğer bir ülkücüyü en ufak bir şekilde rencide etmesi bizi sadece üzer. Önümüzdeki kurultay süreci bir galip mağlup denkleminden müteşekkil bir durum değildir. Sürecin sonunda tek galip ülkücüler ve Türk Milleti olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

MHP’NİN İKTİDARI

Sorulara da cevap veren İl Başkanı Aydın Ünlü “Çağrı heyeti içerisinde yer alan arkadaşlarımız başta olmak üzere bütün ülkücülere çağrımızdır. Her ülkücü iktidar olmak ister. Ama ülkücü hareketin fikir ve ideolojisi iktidar olacaktır. Bir genel başkan değiştirmekle iktidar olmak isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. 2019 sürecinde MHP’nin iktidarı gelecektir. MHP’nin iktidarı fikir ve ideolojisi ile kırmızı çizgileriyle olacaktır. Bizleri ayırmak isteyenleri üst kurul delegeleri izin vermeyecektir. Bizim birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacaktır. Ne olursa olsun” dedi.

 

ANCAK DAHA ÖNEMLİSİ DURUŞTUR

Sosyal medyada özellikle AKP’den önemli bilgileri paylaşan twitter adresinde MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Kocaeli’ye değer vermesi dikkat çekerken konu hakkında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Siyasette herkesin bir görüşü vardır önemli olan duruşudur. MHP Kocaeli teşkilatı olarak arkadaşlarımızın görüşlerine saygı duyuyoruz. Görüş önemlidir ancak daha önemlisi duruştur. MHP Kocaeli Teşkilatları olarak 2 Kasım tarihinden itibaren süreci çok yakından görmüştür” açıklamasında bulundu.  

 

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Üst kurul delegeleri, ilçe başkanlarıyla birlikte Genel Başkanımız Bahçeli’nin yanında olduğunu bilmiştir diyen Ünlü “İlk günden bugünleri gören siyaset izledik. MHP Kocaeli Teşkilatları 2 Kasım tarihinden itibaren bugünleri görmüştür. Genel Başkanımızın söylemi ile bugün Kocaeli İl Teşkilatı gibi olmalıdır. Kocaeli İl Teşkilatı net rakamını söylemiştir. Net rakamı veren tek teşkilat durumundayız. Diğer teşkilatlar da bizim gibi net sayıyı vermiş olsaydı bugün 19 Haziran’ın bir kıymeti kalmayacaktı. O zaman sayı meydana çıkacaktır. Genel başkanımızın düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

GENEL BAŞKAN AÇIKLADI

MHP MYK Üyesi – Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ise “Mahkeme tarafından olağan üstü kurultay yapılacaktır açıklaması gelmeden Genel Başkanımız tarafından kurultay tarihi açıklanmıştır. İhraçta olmayacak 10 Temmuz’da sabahtan tüzük kongresi sonrasında genel başkanlık seçimi yapılır denmesine karşın belli bir kısım buna riayet etmiyor. 19 Haziran’da kurultay yapmak istemektedir” dedi.

 

TÜZÜK ÇOK NETTİR

10 Temmuz tarihinde 50 bin kişiyle ülkücü hareketi kucaklayarak büyük bir şölen yapacağız diyen Sancaklı “Herkesi yapılacak olan kurultaya bekliyoruz. Partinin tüzüğüne göre olağan üstü kurultay 19 Haziran tarihinde yapılamıyor. Hukukçularında ayrıştığı nokta burasıdır. Partimizin tüzüğü çok nettir. 19 Haziran’da yapılmak isteyene olağan üstü kurultaya kimse gitmiyor bundan dolayı da geçersiz olduğunu söylemekteyiz” açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK 

18 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

erol - geçmiş olsun, mesela saffetten ülkücü mü olurmuş . ana dili Türkçe olan aday mı kalmamıştı

Yanıtla . 0Beğen 18 Haziran 09:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR