İzmit Sapakpınar ve Karaabdülbaki’de 24 km altyapı

İki mahallede toplam 24 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı, çeşitli büyüklükte 6 adet fosseptik ve 1 adet su deposu inşa edilecek proje, 3,2 milyon TL...

İki mahallede toplam 24 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı, çeşitli büyüklükte 6 adet fosseptik ve 1 adet su deposu inşa edilecek proje, 3,2 milyon TL mal olacak.

 

KIRSAL ALANLAR ALTYAPIYA KAVUŞUYOR

Kurum, İl genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları, atıksu arıtma tesisleri, geri kazanım suyu tesisleri,  su depoları, dere ıslahları ve fosseptikler olmak üzere 38 ayrı projenin inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Yatırım atağı ile şehir merkezlerinde yenilenen altyapıyı kontrol altına alan İSU Genel Müdürlüğü, kırsal bölgeleri sağlıklı ve düzenli altyapıya kavuşturmak için de projeler gerçekleştirdi.

 

İKİ MAHALLEDE 24 KM ALTYAPI

Bu projelerden birisi olan İzmit Sapakpınar ve Karaabdülbaki Mahallelerinin içmesuyu ve kanalizasyon altyapısının inşaatına, geçtiğimiz günlerde, Karaabdülbaki mahallesinde başladı.  Yeşil ve doğal alanları ile dikkat çeken ve son dönemde nüfusu artan iki mahallenin altyapı problemlerini gidermek için toplam 14 km içmesuyu hattı, 10 km kanalizasyon hattı, 1000, 800, 500, 250 kişilik olmak üzere 6 adet fosseptik ve 1 adet su deposu inşa edilecek.

 

KARAABDÜLBAKİ MAHALLESİNDE ALTYAPI BAŞLADI

7 km içmesuyu, 5 km kanalizasyon hattı, 3 adet su deposu ve 1 adet 100 m3 kapasiteli içmesuyu deposunun yapılacağı Karaabdülbaki mahallesinde imalat çalışmaları devam ediyor. Son teknoloji ürünü ve uzun ömürlü koruge boru kullanılarak şimdiye kadar 1 km uzunluğunda kanalizasyon hattı imal edildi. Ayrıca fosseptik ile 100 m3 kapasitesinde su deposunun betonarme çalışmaları da devam ediyor.

 

1 YIL SÜRECEK

Karaabdülbaki mahallesinin ardından Sapakpınar mahallesinde çalışmalara kısa bir süre içinde başlanılacak. İki mahalleyi düzenli altyapı kavuşturarak, yaşayanların yaşam kalitesini artıracak projenin inşaat çalışmaları bir yıl sürecek ve 3,2 milyon TL’ye mal olacak.

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR