34. kurultayımızın tarihsel önemi var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi, Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş 17 – 18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan CHP 34. Ola...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi, Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş 17 – 18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan CHP 34. Olağan Kurultayı ile ilgili gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapılacak olan kurultayın tarihsel bir önemi olduğunu açıklayan Güneş şöyle konuştu; “Yapılacak olan kurultay ile birlikte parti meclisimiz belirlenecek. Eskiden 80 kişinin bulunduğu mecliste yeni dönemde 60 kişi görev alacak.
GENÇLİK VE KADIN KOTASI
Yapılacak olan kurultay birçok açıdan önem taşıyor. İlk olarak PM’nin sayısı daraltılıyor ve PM daha fazla işlev kazanıyor. Bununla birlikte PM’de ciddi bir kadın kotası oluşturulacak ve ilk olarak gençlik kotası da uygulamaya konulacak. Bizim temennimiz kadın kolları ve gençlik kolları genel başkanlarımızın PM’ye girmesi ve buradan da MYK’ya (Merkez Yürütme Kurulu) taşınmaları ve ana kademe genel merkez MYK’sında bulundukları yapıları temsil etmeleri.
YENİ ANAYASA
Yeni oluşacak PM partimizi yerel seçimler sürecinde temsil edecek. Hatta belki de bir sonraki genel seçimlere kadar görevde kalacak ve partimizi genel seçimlere de taşıyacak. Bu anlamda seçilecek olan PM’nin önemi oldukça büyük. Ayrıca önümüzdeki yasama döneminde ‘Yeni Anayasa’ gündemdeki ilk maddeler arasında yer alacak. Parti meclisimiz bu dönemde en etkili organlarımızdan biri olarak görev yapacak.
‘KOLTUK SİYASETİ YAPMIYORUM’
Seçilecek olan parti meclisinin bir diğer önemli görevi de sene sonuna kadar belirleyecek olduğumuz yeni parti programımızın onay aşamasında ortaya çıkacak. Yenilenecek olan parti programımız parti meclisinden onay aldıktan sonra kurultaya sunulacak ve kabul için oylanacak.” Hurşit Güneş parti meclisine aday olup olmayacağı ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı; “Ben kendi adıma sadece ülkemizin ve partimin geleceği için siyaset yaptığımı söyleyebilirim. Ömrüm boyunca koltuk için siyaset yapmadım. O yüzden herhangi bir yere adayım veya değilim şeklinde açıklama yapmam doğru olmaz.”

06 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR