Tayyip Erdoğan, bir Erbakan projesi mi?

Yani özellikle AK Parti içindeki milli görüş yapısından gelenlerin hayallerini süsleyen bir iddiadır. Partinin kurucusu, bugünün Cumhurbaşkanı Recep...

Yani özellikle AK Parti içindeki milli görüş yapısından gelenlerin hayallerini süsleyen bir iddiadır.

Partinin kurucusu, bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’de popüler yapan kişi Necmettin Erbakan’dır.

Ve dahası o iddiaya göre Erdoğan’ın bu kadar başarılı olmasındaki en gizli güç ve akıl hocası da yine Erbakan’dır…

İddiaya göre merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan, daha da güçlenmesi ve kendisinin uğradığı sorunlarla uğraşmaması, önünün daha da açık kalması için Erdoğan’a eleştiriler yöneltiyor, küçük küçük de bilinçli hatalarla SP tabanının AK Parti’ye doğru kaymasını sağlıyor.

Çok tartışılan, ispat edilmesi gereken, ancak hiç de yadırganamayacak bir iddia.

Bu konuyu son olarak gündeme getiren kişi ise AK Parti’nin eski milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun eşi Hale Baştopçu…

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı bu yorumunda bu konuyu farklı bir örnekleme ile gündeme getiren bayan Baştopçu, şu ifadelere yer verdi:

“Erbakan’ın sağ kolu bir gün Erbakan’a sorar; ‘Efendim Tayyip sizin evladınız, sizin talebeniz, neden yükleniyorsunuz ona o kadar? Neden bu kadar ağır eleştiriyorsunuz?’ diye… Erbakan hocanın cevabı şuydu; ‘Eğer ben ona böyle yapmazsam onu orada tutmazlar, onun da sonu bizim gibi olur… İslam alemini o ayağa kaldıracak… Allah’ın izniyle…”

hale.jpg

28 Ekim 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR