Kooperatif Başkanından otobüs şoförüne feci dayak!

İzmit ve Kullar arasında çalışan bir halk otobüsünü şoförü olan Ekrem Topal aracın içinde saldırıya uğradı. Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı...

İzmit ve Kullar arasında çalışan bir halk otobüsünü şoförü olan Ekrem Topal aracın içinde saldırıya uğradı. Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Selim Koral ve kardeşi, durdurdukları Kullar Kooperatifi’ne ait minibüsün şoförü Ekrem Topal’ı feci şekilde darp etti.

 

ŞOFÖRÜN ANNESİ KARAOSMANOĞLU'NU TOPA TUTTU HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

ARALARINDA HUSUMET VARDI

Daha önce olan bir olaydan sorumlu tuttukları S.S 71 Nolu Kullar Otobüsçüler Kooperatifi’ne bağlı çalışan minibüs şoförü Ekrem Topal’ı yolda durduran Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Selim Koral ve kardeşi Muhammet Koral, şoför Topal’ı feci şekilde darp etti. Şoförün iki kişi tarafından dövülme anı ise araç içerisindeki güvenlik kamarasına yansıdı.

 

ŞOFÖRÜ İNDİRMEK İSTEDİ

Araç içindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde darp anında Selim Koral ve kardeşi, şoför Ekrem Topal’a bağırarak daha önce gerçekleşen bir olayda yakınları olan bir şahsı darp etmekle suçlayarak Topal’ı yumruklamaya başladı. Şoför Topal’ın “Ben yapmadım” diyerek bağırmasına rağmen yumruk atmaya devam eden Selim Koral ve Muhammet Koral, yakınlarını döven kişinin kim olduğunu sormaya devam etti. Şoför Ekrem Topal’ın olayı yapan kişinin adını söylemesi üzerine yumruk atmayı bırakan iki kardeş, şoförü araçtan indirmek istedi. Aldığı darbelerle yüzü kanlar içinde kalan Ekrem Topal ise araçtan inmeyerek bulduğu bir bez yardımı ile yüzüne tampon yaparak akan kanı durdurmaya çalıştı.

 

“BAŞKAN KARAR VERSİN”

Öte yandan Yuvacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Selim Koral ve kardeşi Muhammet Koral tarafından darp edilen Ekrem Topal’ın annesi Latife Topal basına açıklamalarda bulundu. Darp olayı ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu sorumlu tutan anne Topal, “Anne olarak 3 sefer gittim söz verdi, ama tutmadı. Çocuğum tuzağa düşürüldü. Büyükşehir şoförleri böyle koruyor! Başkan milletin ekmeğiyle oynuyor. Yüzüne de söyledim, Karaosmanoğlu da Yuvacıklı ve kendi adamını koruyor. Hala şoförlerin ailesinden oy bekliyor. Bu şoförlerin çektiği nedir? Karaosmanoğlu’nun zoru ne. Yuvacık’ın mı, yoksa 1,5 milyon insanın belediye başkanı mı, artık karar versin” ifadelerini kullandı.

 

KOOPERATİFTEN TEPKİ

Konu hakkında Kullar Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Fikret Kaya da kooperatif binasında düzenledikleri basın toplantısı ile yaşananlara öfke dolu sözlerle tepki gösterdi. Düzenlenen açıklamaya Mehmet Ağa Mahallesi Muhtarı İsmail Özkar, Yaylacık Mahallesi Muhtarı Orhan Feridunoğlu, Başiskele Kızılay Şube Başkanı Ahmet Çoban ve yöneticiler hazır bulundu.

 

“EŞİTLİK İSTİYORUZ”

Kullar ve Yuvacık kooperatifleri arasında bir rekabetin bulunduğunu dile getiren Başkan Kaya, “Bizler bu rekabette UKOME’nin çizdiği sınırların dışına çıkmadık. Bu rekabette zaman zaman tatlı sert diyaloglar yaşanmıştır. Ancak bu kadar büyük saldırı gibi bir olayı hiç yaşamamıştık. Büyükşehir Belediyesi’nden sorunları çözerken tüm kooperatiflere eşit mesafede yaklaşmalarıdır. Başkan’dan olay karşısında yasal yaptırımdan taviz vermeden hareket etmesini istiyoruz. Ekrem Topal, kurulan pusu sonrasında otobüsteki şahsın işaretiyle araca gelen Yuvacık Kooperatifi Başkanı Selim Koral’ın saldırısına uğramış ve bu saldırı sonucunda şoförümüz ağır yaralanmıştır. Olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

 

“SURİYE’DEN KÖTÜ OLUR”

Daha sonra konuşan Mehmet Ağa Mahalle Muhtarı İsmail Özkar da, “Bu işi Karaosmanoğlu toplayacak. Biz kardeş bir kasabayız. Karaosmanoğlu bunu insanları toplayıp sorunu çözmesi gerek. Bunun sonu kötüye gidiyor. Suriye’den beter oluruz. Bu bir ekmek meselesidir. Ramazan gününde böyle bir olayın yaşanması insanlıkla açıklanamaz. Bu işler ‘Ben Müslüman’ım’ demekle olmuyor” şeklinde konuştu.

 

10 Temmuz 2015 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

ben - ey gazete yöneticileri öyle uyarı vermeyle olmuyor bu işler adam resmen tehdit etmiş alt tarafta yorumda nasıl yayınlıyorsunuz bunu

Yanıtla . 0Beğen 10 Temmuz 11:39
02

Mete Canayak - Yakup! intikam kadar güzel bir şey yok şu Dünya'da?

Yanıtla . 0Beğen 10 Temmuz 11:39
01

yakup - ey bu insanı döven öküz oglu öküz günüz yetiyorsa tek tek gelinl bir adama iki adam saldırıyorsunuz bunun intikamı çok yakında alınacak bilgin olsun

Yanıtla . 0Beğen 10 Temmuz 11:39
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR