KOSİAD’ın yeni başkanı Gürol Ciğerdelen oldu

Gazetemiz başyazarı Tanzer Ünal tarafından 23 yıl önce kurulan Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOSİAD), önceki gün Wellborn Otel’de 14. Olağ...

Gazetemiz başyazarı Tanzer Ünal tarafından 23 yıl önce kurulan Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOSİAD), önceki gün Wellborn Otel’de 14. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Genel kurula Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz ve KOSİAD üyeleri katılım gösterdi.


CİĞERDELEN BAŞKAN SEÇİLDİ

2013 – 2015 yılları arasında KOSİAD’ın başkanlık görevini üstlenen Özel Akademi Hastanesi ortaklarından Kubilay Kırman’ın yeniden aday olmadığı kongrenin tek adayı olan AKSEDEF Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Gürol Ciğerdelen, oybirliği ile başkan seçildi. Toplantıda ayrıca oy çokluğu ile aidatlar 115 liraya çıkarıldı.

 

"BAŞKANLIĞI ONURLA TAŞIDIM"

KOSİAD üyesi 107 kişinin oy kullanma hakkı bulunduğu Genel Kurul Toplantısı’nda, başkanın yanı sıra 9 kişilik Yönetim Kurulu, 3 kişilik Denetim Kurulu ve 5 kişiden oluşan Danışma Kurulu belirlendi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kubilay Kırman, “Dün gibi hatırladığım genel kurulun üzerinden iki yıl geçmiş. Büyük bir onurla taşıdığım başkanlık görevimden ayrılırken, herkese yeniden teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Yeni yönetimi hep birlikte seçeceğiz. Kendilerine her türlü desteği saygıyla sunacağımı söylerken, yapılacak seçimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

“ÜYELERİMİZE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Kongrede tek aday olarak seçime giren ve kazanan Gürol Ciğerdelen, Genel Kurul Toplantısı’nda adaylığını açıklamasının ardından başkanlık dönemindeki tutumu ve yapacakları ile ilgili projelerini anlattığı bir konuşma yaptı. KOSİAD’a yüksek değer katan yenilikçi hizmetlerin gayreti içerisinde olacaklarını belirten Ciğerdelen, “Sürekli gelişme düşüncesiyle misyonumuzu ve politikalarımızı, düzenli olarak gözden geçireceğiz. Yeni hedefler belirleyip bunlara yönelik planlar yaparak, bilgiye çabuk ulaşan, işleyen ve bilgiyi dağıtan bir KOSİAD olacağız. Yönetimde hedeflediğimiz bu gelişim için üyelerimize çok şiddetli ihtiyaç duymaktayız” ifadelerini kullandı.

 

AİDATLAR 115 LİRA OLDU

Katılımcı yönetim anlayışını benimseyeceklerini vurgulayan Ciğerdelen, “bu yönetim anlayışı ile KOSİAD’ı daha etkin, belirleyici bir yapıya kavuşturalım” dedi ve “Sürekli gelişme düşüncesiyle misyonumuzu ve politikamızı, düzenli olarak gözden geçirip, yeni hedefler belirleyip, bunlara yönelik planlar yaparak bilgiye çabuk ulaşan, işleyen ve bilgiyi dağıtan KOSİAD olacağız” şeklinde konuştu. Ciğerdelen’in aylık 100 lira olan aidatları 115 liraya çıkarılması teklifi oy çokluğu ile kabul edildi. Dostluk havasında geçen kongrenin ardından KOSİAD’ın 2015 – 2017 döneminde Başkanı Gürol Ciğerdelen oldu. Toplantı sonunda eski yönetime plaket verildi. Hilal GÜDÜCÜ

 

GÜROL CİĞERDELEN KİMDİR?

Kocaeli’nin önde gelen işadamlarının ve sanayicilerinin üyesi bulunduğu KOSİAD’ın yeni Başkanı Gürol Ciğerdelen, 1962 İzmit doğumlu. İlköğrenimini Hızır Reis İlkokulu’nda, ortaöğrenimini İstanbul Yıldız Koleji’nde tamamlayan  Ciğerdelen, ardından İzmit’e dönerek İzmit Lisesi’nde eğitim gördü ve mezun oldu. Lisenin ardından üniversite eğitimine başlayan Ciğerdelen, henüz 3 aylık bir üniversite öğrencisiyken okuldan ayrıldı ve iş hayatına atıldı. Ciğerdelen şu an aile şirketi olan AKSEDEF Pls. San. ve Tic. Ltd. Şti’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı.

 

KOSİAD YÖNETİM KURULU

Gürol Ciğerdelen

Mehmet Aysel

Erkan Karacan

Atalay Kaya

Mert Pekdemir

Veysel Akyıldız

U.Haktan Vurdum

Volkan Yılmaz

Yalçın Ergen

 

DENETİM KURULU

Emre Kulumbur

Mustafa Yıldız

Cenk Şenol

 

DANIŞMA KURULU

Sami Pekdemir

Haluk Ulusoy

Bora Ergene

C. Yücehan Öztüre

Kubilay Kırman

24 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR