“DİNCİ, GERİCİ, EĞİTİM SİSTEMİNE KARŞI ÇIKTIM”

Kamu çalışanlarından gasp edilen havuz paraları, ikramiyelerinin ödenmesi, fazla mesai ücretlerinin arttırılması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi...

Kamu çalışanlarından gasp edilen havuz paraları, ikramiyelerinin ödenmesi, fazla mesai ücretlerinin arttırılması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için basın açıklamaları ve eylemler yaptım” dedi.

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş’in önceki gece yayınlanan 3 yeni KHK ile görevinden ihraç edilmesi ile ilgili BES Şube Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya KESK Kocaeli Şubeler Platformu’na bağlı sendikaların temsilcileri, Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, Kocaeli Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Birol Sağlam, BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş’in babası İbrahim Seyitcemaloğlu ve platforma bağlı üyeler katıldı.

 

EN KARANLIK ZAMAN

KESK Dönem Sözcüsü Yapı-Yol Sen Şube Başkanı Etem Kartal, “Ülkemizde son 14 yılın en karanlık zamanlarını yaşıyoruz. 15 Temmuz’dan itibaren devam eden OHAL uygulamaları çığırından çıkmış halde. Ülkemizde demokrasiye, insan haklarına dönük bir kıyım olarak uygulanıyor. Peş peşe çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle aralarında üyelerimizin, şube başkanlarımızın da bulunduğu binlerce kamu görevlisinin işine son verildi. Verilen sözlere rağmen ortaya çıkan mağduriyet henüz giderilmemişken Başbakan Yardımcısı yeni KHK’ların, ihtiyaçlarını gidereceklerini beyan ediyor, yeni bir ihraç dalgasının yapılmasına gerekçe üretiyor”

 

HER SESİ SUSTURMAKTIR

“Biliyoruz ki AKP’nin çıkardığı KHK’larda yegane amaç, kendilerinden olmayan her sesi susturmaktır. Bu keyfi uygulamalar, bizleri 12 Eylül’ü arar hale getirmiştir. Biliyoruz ki yöneticilerimiz veya üyelerimiz ile terör bağı kurulamayacağını en az bizim kadar siyasi iktidar da bilmektedir. Ne yöneticilerimiz ne üyelerimiz kimsenin emir eri, kapı kulu olmamıştır, olmayacaktır. Bizleri işten atarak, açığa alarak, açlıkla, işsizlikle terbiye etmeye çalışarak hiçbir sonuç alamayacaksınız. Başta BES Kocaeli Şube Başkanımız Gülüzar Ateş olmak üzere, ihraç edilen tüm arkadaşlarımızın üyelerimizin yanında olacağımızdan ve onurlu mücadelelerini birlikte sürdürmeye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın”

 

DİNCİ, GERİCİ, EĞİTİM SİSTEMİNE KARŞI ÇIKTIM

BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş, “Hiçbir gerekçe gösterilmeden herhangi bir soruşturma yapılmadan 27 Aralık 2016 tarihinde rica edilerek açığa alındım. 6 Ocak 2017 tarihinde ise yayınladıkları 679 sayılı KHK ile ihraç edildim. 14 yıldır sendikal mücadelenin içindeyim. Bu 14 yıllık süreç içerisinde dinci, gerici, eğitim sistemine karşı çıktım. Kamu çalışanlarından gasp edilen havuz paraları, ikramiyelerinin ödenmesi, fazla mesai ücretlerinin arttırılması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için basın açıklamaları ve eylemler yaptım. Kamu çalışanlarının ücretlerinden kesilen yüksek vergilere karşı çıktım, kamu kurumlarında liyakate ve hakkaniyete uygun olmadan usulsüz bir şekilde atanan il müdürleri hakkında defalarca basın açıklaması yaptım, bu atanan müdürlerin çalışanlara uyguladıkları mobing ve sürgünler üzerinden suç duyurularında bulundum. KESK’in mücadele çizgisi üzerinden aldığı tüm eylem kararlarını Kocaeli’de hayata geçirdim. Tüm bu sendikal faaliyetlerim ve emek mücadelem içerisinde anlaşılan o ki birilerini çok ciddi rahatsız etmişim ki beni ihraç ederek kurtulmaya çalışmıştır. Bu hukuksuz uygulamalara alet olanlar er ya da geç bunun hesabını hukuk önünde verecekler.

 

İKİ GÜN BOYUNCA EYLEMLERDE BULUNACAĞIZ

Göreve dönmek için her türlü hukuksal boyuttaki mücadele zeminini de ayrıca kullanacağım. Ne yaparsanız yapın kamu çalışanlarını köleleştiremeyeceksiniz. Bu da size sözümüz olsun. Pazartesiden itibaren yeni bir mücadele sürecine gireceğiz. Birkaç güne Genel Merkezden arkadaşımız gelecek. İki gün boyunca Kocaeli’de görüşmeler ve eylemlerde bulunacağız. Ayın 12’sinde de Çalışma Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının ve Bakanlığın önünde iki ayrı eylemimiz olacak. Mecliste ihraçlarla ilgili soru önergelerinin verilmesi için milletvekilleriyle Perşembe günü görüşmeler yapacağız. Sonrasında da bu ihraçları ve açığa alınmaları uluslar arası boyuta taşımak için çalışmalarımızı hayata geçireceğiz” Serkan BORLAK

08 Ocak 2017 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR