Orman Mühendisi adayları, Kocaeli’de buluştu

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği Fakültesi son sınıf öğrencileri İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’nde teknik gezi düzenledi.  Toplam 5 günü Saka...

BÜYÜT

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği Fakültesi son sınıf öğrencileri İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’nde teknik gezi düzenledi.  Toplam 5 günü Sakarya Bölge Müdürlüğü sınırları içinde geçiren öğrenciler gerçekleştirdikleri teknik geziden memnun ayrıldı.

 

Teknik gezi sırasında öğrencilere Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir ve İsmail Tüfekçi, İzmit Orman İşletme Müdürü Abdulluh Duman, İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Şan, İzin ve İrttifak Şube Başmühendisi Ömer Dilaver, İzmit Orman İşletme Şefi İlker Özoğlu, Kefken Orman İşletme Şefi Gökhan Uludaş, Taşköprü Orman İşletme Şefi Hakan Mercan, Uzuntarla Orman İşletme Şefi Ergün Demir, Yetiştirme Araştırma Başmühendisi Dr Cemal Fidan eşlik ederken İstanbul Üniversitesi’nden Prof Dr Kamil Şengönül’ün başkanlığında 8 öğretim üyesi, 28 öğrenci gezide hazır bulundu.


İZMİT YOĞUN VE HAREKETLİ

Gezinin ilk günü Kavakçılık Araştırma Merkezi’nde İzmit Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman’ın sunumu ile başladı. Müdür Duman, “ Türkiye Sınırları içersinde bulunun özel ve devlet orman ayrımı yapmaksızın bütün ormanlardan biz sorumluyuz. Türkiye 27 orman bölgesinden oluşmaktadır. İzmit Orman İşletme Müdürlüğü olarak biz Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlıyız. İzmit alan ve iş yoğunluğu açısından oldukça hareketli. İşletmemiz toplam 13 şeflikten oluşmakta. Gebze- Dilovası-Mollafenari-Kargalı şefliklerimizden yeni bir müdürlük kurulma aşamasında” dedi.


SİNEKTEN YAĞ ÇIKARIYORUZ

Teknik  gezinin son günü öğrencilerle bir araya gelen  Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, bölge hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Müdür Kurşun, “Toplam 354 bin hektardan sorumlu bir bölge müdürlüğüyüz. Buna rağmen Endüstriyel plantasyon alanında çok ileri seviyedeyiz. Bölge müdürlüğümüz özel bütçe hariç 12 milyon TL kar etti. Bunun 10 milyon TL’si İzmit Orman İşletme Şefliğine aittir. Orman alanlarımız az fakat tabir yerindeyse sinekten yağ çıkarıyoruz. Türkiye genelinde en çok kazanç sağlayan dokuzuncu müdürlüğüz” dedi.


KOMPLE ADAM OLMAK

Prof Dr Kamil Şengönül, “Bir haftadır bizleri burada ağırlayan müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz. Biz sizlere okulda daha çok teknik anlamda bilgi veriyoruz. Ama bu teknik gezi esnasında sahaları yakından inceleme fırsatı bulduk. Özellikle Endüstriyel Plantasyon sahalarını incelemek çok büyük bir şans oldu. Bu gezi ile komple adam olmaya başladınız. Bu gezi tamamlanınca ormancı gibi düşünecek ve tutucu olacaksınız” ifadelerini kullandı. Öğrenciler adına söz alan Hasan Demirci ise 5 günlük teknik gezi ile ilgili izlenimlerini aktardı. Katılımcılara ilimiz ve bölgemizle ilgili çeşitli kaynaklar hediye edildi.

26 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR