“Şükrü Karabalık aday gösterilmezse CHP’ye oy verir”

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, AKP’li belediye başkanı Şükrü Karabalık’ı eleştirdi. Sarı, “Eğer Karabalık aday olmazsa oyunu CHP’ye verir. Çünk...

BÜYÜT

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, AKP’li belediye başkanı Şükrü Karabalık’ı eleştirdi. Sarı, “Eğer Karabalık aday olmazsa oyunu CHP’ye verir. Çünkü Karabalık kendi içinde sorunlu bir isim” dedi

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı kent gündemini ve yaptığı çalışmaları gazetemize değerlendirdi. Parti içerisinde çok emeği olduğunu dile getiren Sarı, adaylıkta gönlü olduğunu dile getirdi. Son kararı CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın vereceğini ifade eden Bülent Sarı, “Yalçın başkan aday olma derse aday olmam” dedi. CHP içerisinde büyük bir huzurun hakim olduğunu ifade eden Bülent Sarı, bu huzurun yerel seçimler sonrasında kente de yansıyacağını belirtti.

“ADAYLIK ÇALIŞMAM YOK”
Partiye büyük emeklerinin olduğunu ifade eden Sarı, “Bu noktada görev verilirse tabi ki belediye başkan adayı olurum. Şu an bu yönde bir çalışmam yok. İlçe başkanı olduğum için örgütümü seçime en iyi şekilde hazırlamanın derdindeyim. Çünkü öncelikli yapmam gereken ilçe başkanlığı görevi. Diğerleri bundan sonra gelecek. Fakat elbette ki her siyasi gibi benim de gönlümde hedeflerim var” ifadelerini kullandı.

SELAHATTİN ALTINKAYA
Sarı, Köseköy eski belediye başkanı Selahattin Altınkaya’nın aday adaylığı ile ilgili de bir yorum yaparak, “Altınkaya, geçen aylarda partimize üye olmuş ve belediyecilik tecrübesi olan çok değerli bir ağabeyimiz. Aday adayı olmak her partilimizin olduğu gibi onun da hakkıdır. Altınkaya, bizim el ele yürüyeceğimiz bir arkadaşımız. Aramızda hiçbir sorun olmaz. Önemli olan CHP’nin Kartepe’de seçim alması” dedi.

“KARABALIK İHTİMALİ DÜŞÜK”
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın yerel seçimlerde aday olma ihtimalinin çok düşük olduğunu belirten Sarı, “Eğer Karabalık aday olmazsa oyunu CHP’ye verir. Çünkü Karabalık kendi içinde sorunlu bir isim ve aday olan isme tepki göstermek için bizimle yan yana gelebilir. AKP’li eski belediye başkanlarıyla arasında olan diyalog herkesin malumu. Ne yazık ki Karabalık’a herkes karşı” şeklinde konuştu.

“ESKİ BAŞKANLARDAN FİKİR ALACAĞIZ”
Kartepe’nin 10 beldenin birleşimiyle oluştuğunu ve daha önce 10 belde belediye başkanının olduğunu vurgulayan Sarı, “Karabalık yönetimi boyunca eski belediye başkanlarıyla hiç diyaloga geçmedi. Halbuki onların yarım kalmış projeleri ya da bölgeleriyle ilgili fikirleri vardı. Ben AKP’li belde belediye başkanlarını partime davet ettim ve bu daveti bir kez daha yineliyorum. Bizler, CHP’li belediye döneminde onların fikir ve tecrübelerinden faydalanacağız. Onlardan destek istiyoruz. Çünkü söz konusu Kartepe” dedi.

“HALKLA HAREKET ETMEDİ”
Karabalık’ın başkanlığı döneminde hiçbir varlık gösteremediğinin altını çizen Sarı, “Karabalık Kartepe halkını her zaman sahipsiz bıraktı. Sumotaş ve taş ocağı süreçlerinde halkıyla ortak hareket etmedi. Halkın yanında biz vardır. Ben, Şükrü Karabalık’tan daha fazla Suadiyeli’yim. Çünkü Sumotaş’ın yanında olan bendim. Ben, Hasan Kandaz’dan daha fazla Maşukiyeli’yim. Çünkü halkla beraber taş ocağına ben karşı çıktım” dedi.

“2 KAMUOYU YOKLAMASI 2 TEMAYÜL YAPILACAK”
Eyül ayında adaylarını belirleyeceklerini söyleyen Bülent Sarı, “2 kamuoyu yoklaması ve 2 temayül yoklaması yapıp genel merkeze sunarız. Hiçbir aday adayımız belirlenen adaya tepki göstermez ve üzerine düşeni yapar. Zaten bu süreçte de her aday adayı ilçe başkanı kadar mücadele ediyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

07 Mart 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR